Wiadomości

Groźny przestępca zatrzymany po policyjnej obławie [zdjęcia]

21 kwietnia 2018, 00:34, ak
Po kilkunastogodzinnej obławie udało się zatrzymać niebezpiecznego przestępcę, który uciekł z policyjnego konwoju na terenie szpitala psychiatrycznego w Gorzowie. 30-latek został zatrzymany w Drezdenku.

Faktem jest, że doszło do uchybień ze strony policjantów odpowiedzialnych za konwój 30-latka.

Najnowsze informacje znajdziecie TUTAJ .

- Po całodziennej i wieczornej obławie udało się zatrzymać poszukiwanego 30-latka na terenie Drezdenka w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Zatrzymania dokonali tuż przed północą miejscowi policjanci. Szczegóły dotyczące zatrzymania zostaną przekazane w sobotni poranek – poinformował kilkanaście minut po północy Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policyjna obława za 30-letnim zabójcą trwała od godz. 12 w piątek 20 kwietnia, po tym jak mężczyzna uciekł z policyjnego konwoju na terenie szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka, gdzie miał mieć przeprowadzone badania psychiatryczne. Mężczyzna podczas konwoju miał założone kajdanki zespolone, czyli takie które zakłada się na nogi i na ręce. Natomiast w niewyjaśnionych okolicznościach wyswobodził się z nich i uciekł w stronę ogródków działkowych.

W trakcie ucieczki padły cztery strzały ostrzegawcze - dwa pierwsze jak mężczyzna wybiegł z policyjnego samochodu, a dwa kolejne jak 30-latek przeskoczył przez betonowy mur odgradzający szpital od ogródków działkowych.

Do działań poszukiwawczych było zaangażowanych ponad 170 policjantów na terenie Gorzowa i okolicznych powiatów. Byli to funkcjonariusze ze wszystkich policyjnych pionów, oddziałów prewencji, kryminalni, śledczy, przewodnicy z psami tropiącymi, ruchu drogowego, a także policyjny śmigłowiec.

30-latek jest odpowiedzialny za zabójstwo 78-letniej mieszkanki Sulęcina. W lutym 2018 roku wtargnął do mieszkania pokrzywdzonej, obezwładnił ją, skrępował ręce, nogi oraz zakleił usta taśmą izolacyjną. Następnie splądrował mieszkanie, kradnąc znaczną ilość pieniędzy i biżuterię. Niestety kobieta w następstwie poniesionych obrażeń i braku swobodnego oddychania zmarła. Mężczyzna był tymczasowo aresztowany i przebywał w zakładzie śledczym w Międzyrzeczu, natomiast do Gorzowa został przywieziony na badania psychiatryczne.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

1/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

2/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

2/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

3/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

3/3 Poszukiwany przestępca zatrzymany

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości