Tymczasowe rondo sposobem na korki

12 kwietnia 2018, 19:03, ak
fot. archiwum
W maju ruszy długo wyczekiwana przebudowa ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie. W międzyczasie wykonawca inwestycji będzie prowadził prace kilka kilometrów dalej, na skrzyżowaniu ul. Dobrej i Myśliborskiej. Tam ma powstać tymczasowe rondo, które podczas objazdów ułatwi kierowcom wyjazd.

W ubiegłym roku w październiku portal gorzowianin.com informował, że na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej zostanie wybudowane tymczasowe rondo. Wszystko w ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej, tak aby ograniczyć utrudnienia w ruchu w momencie wprowadzenia objazdów.

O tym, że wyjechanie w godzinach szczytu z ul. Dobrej graniczy z cudem i wymaga cierpliwości wie praktycznie każdy kierowca. Tym bardziej, kiedy na czas prowadzonych prac ul. Kostrzyńska będzie zamknięta, to właśnie ul. Dobrą i Myśliborską będzie prowadził główny objazd. A to oznacza jeszcze większe natężenie ruchu.

Dlatego też wykonawca ul. Kostrzyńskiej, czyli firma Budimex S.A. ma zająć się budową ronda tymczasowego na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej, tak aby ograniczyć utrudnienia w ruchu i poprawić bezpieczeństwo. Wiadomo już, że pierwsze prace na Kostrzyńskiej ruszą w maju. A kiedy możemy spodziewać się budowy tymczasowego ronda?

- Prace przy budowie ronda tymczasowego będą prowadzone przez wykonawce w międzyczasie robót na Kostrzyńskiej. Muszą one zostać zakończone do czasu, kiedy zostanie całkowicie zamknięty ruch na Kostrzyńskiej. Warto podkreślić, że w pierwszych etapach prace będą tam prowadzone przy częściowym zamknięciu drogi, a ruch będzie odbywał się wahadłowo, więc firma Budimex będzie miała czas na wybudowanie ronda na skrzyżowaniu ul. Dobrej i Myśliborskiej, bo właśnie tamtędy zostanie wyznaczony główny objazd remontowanej drogi – tłumaczy Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Rondo, które powstanie na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej będzie podobne do tego, które powstało na skrzyżowaniu ul. Okulickiego i Kombatantów. Wszystko przez to, że docelowo powstanie tam rondo stałe, które zostanie wybudowane w ramach drugiego etapu rozbudowy ul. Myśliborskiej do dwóch pasów.

Umowa z firmą Budimex S.A. zostanie podpisana jeszcze w kwietniu, a wykonawca będzie miał 17 miesięcy od dnia podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji w zakresie drogowym, czyli nowiutką i równą Kostrzyńską powinniśmy przejechać we wrześniu 2019 roku. Z kolei w przypadku robót torowych i trakcyjnych, prace będą musiały się zakończyć się w ciągu 12 miesięcy, czyli torowisko powinno być gotowe w kwietniu 2019 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->