Na skrzyżowaniu Myśliborska-Dobra będzie rondo

17 października 2017, 08:19, ak
fot. Marcin Kluwak
Wykonawca, który zajmie się przebudową ul. Kostrzyńskiej w Gorzowie ma wybudować tymczasowe rondo na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej. Wszystko po to, aby ograniczyć utrudnienia w ruchu w momencie wprowadzenia objazdów remontowanej Kostrzyńskiej.

Natężenie ruchu w godzinach porannych oraz popołudniowych do strefy ekonomicznej jest bardzo duże, przez co tworzą się korki, a wyjechanie z drogi podporządkowanej graniczy z cudem. O tym wie każdy kierowca, który w godzinach szczytu jechał ul. Myśliborską.

Dlatego też radny Jerzy Wierchowicz zwrócił się do prezydenta z prośbą wybudowania na skrzyżowaniu ul. Myśliborskiej i Dobrej sygnalizacji świetlnej, która miałaby poprawić bezpieczeństwo.

Jednak wiceprezydent Artur Radziński nie pozostawia złudzeń i sygnalizacja świetlna na tym skrzyżowaniu nie powstanie z dwóch powodów. Po pierwsze jej budowa pochłonęłaby zbyt dużo pieniędzy oraz zmniejszyłaby przepustowość i pogłębiła problem komunikacyjny. A po drugie docelowo ulica Myśliborska ma zostać rozbudowana do dwóch pasów jezdni z każdym kierunku, a na skrzyżowaniu z Dobrą ma powstać rondo.

Zanim jednak to nastąpi na skrzyżowaniu Dobra-Myśliborska zostanie wybudowane rondo tymczasowe – takie samo jak na skrzyżowaniu ul. Okulickiego i Kombatantów. A wszystko w ramach przebudowy ul. Kostrzyńskiej.

Kiedy ul. Kostrzyńska zostanie zamknięta i będą prowadzone tam prace, to właśnie ul. Dobrą i Myśliborską będzie prowadził główny objazd. Dlatego też rondo ma ograniczyć utrudnienia w ruchu i poprawić bezpieczeństwo. Budową ronda tymczasowego ma zająć się wykonawca Kostrzyńskiej, a inwestycja ma być gotowa na czas rozpoczęcia prac przy Kostrzyńskiej, czyli prawdopodobnie na początku 2018 roku.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości