Wiadomości

Remont Kostrzyńskiej rusza w maju

10 kwietnia 2018, 21:08
fot. Anna Kluwak
Władze Gorzowa będą mogły w końcu podpisać umowę na przebudowę ul. Kostrzyńskiej, ponieważ zakończyła się tzw. kontrola uprzednia Urzędu Zamówień Publicznych. Prace przy przebudowie powinny rozpocząć się w ciągu miesiąca.

W lutym 2018 roku został rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ul. Kostrzyńskiej, który wygrała firma Budimex S.A. oferując 65 mln zł za wykonanie inwestycji. To o 6 mln zł więcej, niż założyło miasto. Po rozstrzygnięciu postępowania miasto czekało czy pozostałe firmy, czyli ZUE oraz Strabag nie złożą odwołań od decyzji magistratu. Na szczęście nie było żadnych odwołań i władze Gorzowa czekały na wyniki tzw. kontroli uprzedniej Urzędu Zamówień Publicznych.

Kontrola trwała ponad miesiąc i na szczęście zakończyła się pozytywnie dla miasta. Prezydent Gorzowa otrzymał właśnie pismo z urzędu o pomyślnym zakończeniu kontroli.

- Nareszcie możemy podpisać umowę na przebudowę ul. Kostrzyńskiej! Właśnie pozytywnie zakończyła się kontrola uprzednia Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. Prace powinny ruszyć pełną parą już w maju! - ogłosił na swoim facebookowym profilu Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

To oznacza, że w ciągu najbliższych dni miasto podpisze umowę z firmą Budimex S.A., która może rozpocząć prace maksymalnie miesiąc od podpisania umowy. Wykonawca będzie miał 17 miesięcy od dnia podpisania umowy na zrealizowanie inwestycji w zakresie drogowym, czyli nowiutką i równą Kostrzyńską powinniśmy przejechać we wrześniu 2019 roku. Z kolei w przypadku robót torowych i trakcyjnych, prace będą musiały się zakończyć się w ciągu 12 miesięcy, czyli torowisko powinno być gotowe w kwietniu 2019 roku.

Przebudowa ul. Kostrzyńskiej

Inwestycja obejmuje przebudowę drogi o długości ponad 3 km na odcinku od placu Słonecznego do węzła S3. Rozbudowa będzie polegała na wykonaniu nowej konstrukcji drogi wraz z budową infrastruktury (przebudowa skrzyżowania ulic Kostrzyńska-Dobra-Warzywna, budowa nowego torowiska tramwajowego i sieci trakcyjnej na odcinku o długości około 2 km wraz z pętlą przy ul. Warzywnej o parametrach technicznych dostosowanych dla nowych tramwajów, budowa peronów i przystanków tramwajowych, rozbiórka istniejącego wiaduktu drogowego i budowa nowego, budowa chodników oraz budowa ścieżek rowerowych).

Przedsięwzięcie zakłada budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oraz budowę wylotów kanalizacji do rzeki Warty wraz z separatorami. W ramach przebudowy i rozbudowy układu drogowego wybudowane zostanie oświetlenie drogowe wzdłuż drogi z doświetleniem przejść dla pieszych. Nowe latarnie oświetleniowe w technologii energooszczędnej LED zasilane będą z istniejących obwodów oświetlenia drogowego.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości