Wiadomości

W autobusach brud i niechlujstwo. Pasażer skarży na pasażera

9 kwietnia 2018, 15:56, ak
fot. archiwum
Do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie zgłosiła się oburzona pasażerka. Kobieta w mailu do MZK podkreśla, że nie podobają się jej osoby, które podróżują autobusem w brudnych, roboczych ubraniach i brudzą fotele.

Codziennie z autobusów komunikacji miejskiej w Gorzowie korzystają tysiące pasażerów, którzy dojeżdżają do pracy czy też szkoły. Wśród pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji są również pracownicy wszelkiego rodzaju budów, którzy wsiadają do autobusu w brudnych, roboczych ubraniach - pokrytych często farbą czy pyłem. Osoby w takich ubraniach nie spodobały się jednej z pasażerek, która postanowiła napisać skargę do gorzowskiego MZK.

- Bardzo proszę o rozwiązanie problemu. Jaka by to nie była pora dnia, ale najczęściej w drodze do pracy, spotyka się w autobusach panów w bardzo brudnych ubraniach roboczych, którzy siadają i brudzą siedzenia. Ja ostatnio bardzo poplamiłam sobie nowy płaszcz, co mi się bardzo nie podoba. Kiedyś tacy ludzie jak już jechali, to nigdy nie siadali na siedzenia. Bardzo proszę o zajęcie tym problemem – napisała jedna z pasażerek do Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Co na to MZK? Miejska spółka podkreśla, że temat jest bardzo delikatny, a komunikacja miejska jest dla wszystkich pasażerów. Jednak uczulają i apelują do osób pracujących na budowie, aby korzystając z autobusów robiły to w taki sposób, aby nie brudzić siedzeń.

- Przypominamy, iż zgodnie z § 12 Zarządzenia nr 349/I/2016 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 24 października 2016 r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu przewozu osób i rzeczy środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto Gorzów Wielkopolski Regulamin przewozu osób i rzeczy środkami lokalnego transportu zbiorowego organizowanego przez Miasto Gorzów pasażer, który może spowodować zabrudzenie samego pojazdu jak i odzieży współpasażerów na wezwanie obsługi pojazdu zobowiązany jest do opuszczenia pojazdu – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Do sytuacji, w której pasażer autobusu w brudnym ubraniu roboczym został wyproszony przez kierowcę MZK doszło kilkanaście dni temu na pętli na Wieprzycach. Mężczyzna, któremu kierowca kazał opuścić pojazd złożył skargę do MZK, jednak nie została ona rozpatrzona pozytywnie, ponieważ zgodnie z regulaminem kierowca ma takie prawo.

- Nie chcemy wyrzucać pasażerów, jednak w pewnych przypadkach kierowca ma prawo reagować i wyprosić daną osobę, jeżeli rzeczywiście brudzi te siedzenia. Dlatego też prosimy te osoby, że jeżeli już muszą podróżować w brudnych ubraniach roboczych, to aby nie siadały na siedzenia. Jednak najlepszym wyjściem w tej sytuacji byłoby spakowanie ciuchów roboczych do reklamówki – komentuje Pejski.

Ankieta

Czy pasażerowie MZK powinni podróżować w brudnych ubraniach roboczych?

  • Oczywiście, że tak. Nie przeszkadza mi to.31.65%
  • Nie, ponieważ mogą pobrudzić siedzenia.56.38%
  • Nie korzystam z komunikacji publicznej11.97%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1387

§ 12 Zarządzenia nr 349/I/2016 Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego z dnia 24 października 2016 r.

1. Pasażer zagrażający bezpieczeństwu lub porządkowi w pojeździe (mogący spowodować np. zanieczyszczenie pojazdu lub odzieży innych pasażerów) , także uciążliwy lub zachowujący się agresywnie w stosunku do innych pasażerów, który nie stosuje się do wezwań obsługi pojazdu, personelu nadzoru ruchu komunikacji miejskiej lub osób uprawnionych do kontroli biletów, obowiązany jest opuścić pojazd na ich wezwanie na najbliższym przystanku.

2. W przypadku, gdy pasażer odmówi opuszczenia pojazdu, obsługa pojazdu, personel nadzoru ruchu komunikacji miejskiej lub osoby uprawnione do kontroli biletów mogą zwrócić się o interwencję do Policji lub Straży Miejskiej.

3. Pasażerowi w przypadkach, o których mowa w ust. 1, nie przysługuje zwrot ceny biletu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości