Wiadomości

Kamil K. znęcał się nad 2-letnią Hanią [film]

9 kwietnia 2018, 09:00, ak
fot. archiwum
Jest akt oskarżenia przeciwko Kamilowi K., który znęcał się nad córką swojej partnerki. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia za znęcanie się i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziewczynki. Proces powinien ruszyć jeszcze przed wakacjami.

Dramat 2-letniej wówczas Hani wydarzył się 29 marca 2017 roku w mieszkaniu na 4 piętrze przy ul. Słonecznej w Gorzowie. Dziewczynka trafiła do szpitala w bardzo ciężkim stanie – miała uraz głowy, odbite płuca oraz inne, liczne obrażenia. Dziecko przeszło pilną operację i zostało wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej. Następnie mała Hania została przewieziona do szpitala w Szczecinie, gdzie została wybudzona ze śpiączki i była rehabilitowana.

Obecnie, 3-letnia już Hania wraz ze swoją starszą siostrą przebywa w rodzinie zastępczej. Przez blisko rok toczyło się postępowanie w sprawie Kamila K., partnera Justyny K., matki dziewczynek który 29 marca 2017 roku został sam w domu z Hanią i doprowadził do obrażeń u dziewczynki. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie.

- 27-letni Kamil K. odpowie za znęcanie się nad Hanią w okresie od listopada 2016 roku do 29 marca 2017 roku, czyli w momencie kiedy mieszkał z matką dziewczynki oraz za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u dziecka. Kamil K. cały czas nie przyznaje się do przedstawionych mu zarzutów. Mężczyzna został zwolniony z aresztu, jednak został zastosowany wobec niego dozór policyjny. Ponadto ma zakaz zbliżania się do Hani – komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek, prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

Proces Kamila K. powinien rozpocząć się jeszcze przed tegorocznymi wakacjami. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Ponadto w międzyczasie toczy się postępowanie dotyczące odebrania lub ograniczenia władzy rodzicielskiej matce Hani. Sąd Rodzinny cały czas bada czy Justyna K., czyli matka dziewczynek jest w stanie zaopiekować się dziećmi.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości