Wiadomości

25 łóżeczek od WOŚP trafiło do Gorzowa! [FILM]

6 kwietnia 2018, 13:55, inf. prasowa WSW w Gorzowie
fot. Agnieszka Wiśniewska/WSW w Gorzowie
Oddział Dziecięcy z Pododdziałem Neurologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. otrzymał dziś od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bardzo cenny prezent w postaci 25 łóżeczek dziecięcych i szafek przyłóżkowych.

Każde z łóżek ma swój własny uchwyt do kroplówki i dwusegmentowy materac. Oparcie łóżek można regulować w zakresie od 0 do 60 stopni, co pozwala to na ułożenie małego pacjenta w tzw. pozycji Trendelenburga. To pozycja medyczna, w której pacjent leży na plecach a głowa, górna część klatki piersiowej i tułów znajdują się poniżej poziomu kończyn dolnych wykorzystywana podczas leczenia chorób przewodu pokarmowego, przy krwotokach lub utracie przytomności czy jako pozycja drenażowa wspomagająca usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych.

Łóżka są też wyposażone w opuszczane poręcze boczne z blokadami uniemożliwiającymi ich przypadkowe otwarcie i pojemniki na bieliznę lub zabawki. Do każdego łóżeczka jest też przypisana szafka na rzeczy osobiste pacjenta. Wartość otrzymanego od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy daru to prawie 81 tysięcy złotych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Łóżeczka od WOŚP

1/7 Łóżeczka od WOŚP

2/7 Łóżeczka od WOŚP

2/7 Łóżeczka od WOŚP

3/7 Łóżeczka od WOŚP

3/7 Łóżeczka od WOŚP

4/7 Łóżeczka od WOŚP

4/7 Łóżeczka od WOŚP

5/7 Łóżeczka od WOŚP

5/7 Łóżeczka od WOŚP

6/7 Łóżeczka od WOŚP

6/7 Łóżeczka od WOŚP

7/7 Łóżeczka od WOŚP

7/7 Łóżeczka od WOŚP

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości