Wiadomości

Kto będzie wywoził nasze śmieci?

7 kwietnia 2018, 11:47, red
Będą kolejne przetargi na wywóz odpadów z terenu Gorzowa. Związek Celowy Gmin MG6 unieważnił postępowanie, ponieważ wszystkie oferty przekraczały założony budżet.

Jak wiecie z portalu gorzowianin.com, kilka dni temu dokonano otwarcia ofert w przetargach na wywóz śmieci w Gorzowie. Pisaliśmy o tym szczegółowo w artykule pt. „Od lipca zapłacimy więcej za śmieci?” Umowa ma być podpisana na 20 miesięcy – od 1 lipca 2018 roku. Do przetargu stanęły trzy firma – najtańszą propozycję przedstawiło konsorcjum – miejskiej spółki INNEKO wraz z firmą Laguna. W tym przypadku cena przekraczała zakładany budżet odpowiednio o 1 mln 202 tysiące złotych (w II sektorze) i 2 mln 176 tysięcy (w III sektorze).

Dzień po otwarciu ofert, przetarg został unieważniony. Jak czytamy w uzasadnieniu, „cena najkorzystniejszej oferty przekracza wielkość środków finansowych [...] a po analizie możliwości finansowych jednostki, stwierdza się, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia”.

Unieważniony przetarg trwał blisko dwa miesiące. Jest więc jeszcze czas, aby przeprowadzić go ponownie. Pytanie tylko, co stanie się, kiedy po otwarciu ofert w czerwcu 2018 roku okaże się, że po raz kolejny proponowane kwoty są zbyt wysokie? Czy wówczas MG6 sięgnie głębiej do naszych kieszeni? Jest też możliwość zmiany warunków przetargu, ale to może odbić się niekorzystnie np. na częstotliwości odbioru odpadów, czy ilość podstawianych kubłów.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości