Krewki kibic zatrzymany przez policję

8 kwietnia 2018, 14:01, red
Nawet do 3 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi Gorzowa za naruszenie ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Do górny wymiar kary za wtargnięcie na teren, gdzie rozgrywana jest impreza sportowa.


Do takiego incydentu doszło wczoraj, tuż po końcowej syrenie w meczu koszykówki kobiet, pomiędzy miejscowym AZS AJP Gorzów a Wisłą Kraków. Zapewne niezadowolony z decyzji sędziów 25-letni kibic wtargnął na parkiet i pobiegł w kierunku sędziów. Szybko jednak został powstrzymany przez działaczy oraz ochronę. Na miejsce została wezwana policja.

- Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca Gorzowa. Od wczoraj przebywa on w policyjnej izbie zatrzymań, natomiast dzisiaj, w trybie przyspieszonym zostanie doprowadzony przed oblicze sądu – wyjaśnia Maciej Kimet, z zespołu prasowego lubuskiej policji.

Kibic, któremu najwyraźniej nie był zadowolony z decyzji sędziów i wyniku na tablicy (AZS ten mecz przegrał), odpowie teraz za naruszenie art. 60 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Wbrew pozorom to poważne przestępstwo.

Kto w czasie trwania masowej imprezy sportowej, w tym meczu piłki nożnej, wdziera się na teren, na którym rozgrywane są zawody sportowe, albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie nie mniejszej niż 180 stawek dziennych, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Oprócz tego, za występek kibica, na klub z Gorzowa może zostać nałożona kara finansowa. Regulamin rozgrywek w tym przypadku mówi o kilku przewinieniach. Najbardziej dotkliwa dl klubu kara to 10 000 złotych – za „dopuszczenie do bójki lub innych aktów przemocy”.

Fotoreportaż


1/3 Kibic zatrzymany po meczu

1/3 Kibic zatrzymany po meczu

2/3 Kibic zatrzymany po meczu

2/3 Kibic zatrzymany po meczu

3/3 Kibic zatrzymany po meczu

3/3 Kibic zatrzymany po meczu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->