Wiadomości

Sklep z alkoholem złamał zakaz handlu w Gorzowie

19 marca 2018, 15:09, ak
fot. archiwum
W drugą niedzielę objętą zakazem handlu inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy prowadzili kontrole w całej Polsce. W samym województwie lubuskim zostało sprawdzonych ponad 100 sklepów, z czego w 10 zostały wykazane nieprawidłowości. Wśród tych placówek znalazł się sklep z alkoholem z Gorzowa.

W niedzielę 18 marca po raz kolejny inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy kontrolowali otwarte sklepy i sprawdzali czy placówki nie łamią zakazu handlu, a za kasą stoi sam właściciel, a nie pracownik.

W samym Gorzowie i całym województwie lubuskim kontrole były przeprowadzane w godz. od 10 do 18. Inspektorzy sprawdzali otwarte sklepy z urzędu oraz te, które zostały zgłoszone na specjalną infolinię PIP przez mieszkańców danego miasta.

- W całym województwie lubuskim sprawdziliśmy ponad 100 otwartych sklepów. Wśród czynnych placówek stwierdziliśmy, że 10 z nich narusza zakaz handlu. Teraz prowadzone będzie postępowanie, które wyjaśni czy rzeczywiście zostały złamane przepisy, a jeżeli tak, to właściciele zostaną ukarani mandatami. W przypadku samego Gorzowa, to tutaj jeden sklep sprzedający alkohol złamał zakaz handlu. Kontrola została przeprowadzona po telefonie na infolinię od zaniepokojonego mieszkańca miasta – opowiada Andrzej Machnowski, zastępca Okręgowego Inspektorat Pracy ds. Nadzoru w Zielonej Górze.

Jak przyznaje Machnowski na specjalną infolinię, która została utworzona przez PIP zadzwoniło więcej osób, niż w pierwszą niedzielę objętą zakazem handlu – teraz było to ponad 20 zgłoszeń.

- Szczegółowe dane dotyczące placówek, które mogły łamać zakaz handlu i to czy zostaną wystawione mandaty dla ich właścicieli będziemy znali w ciągu najbliższego tygodnia – podkreśla zastępca Okręgowego Inspektorat Pracy ds. Nadzoru w Zielonej Górze.

Co istotne, w kwietniu z powodu świąt Wielkanocnych zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę – 29 kwietnia. Natomiast niedziela 8 i 15 kwietnia będzie objęta zakazem handlu.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości