Awaria wodociągu na Kosynierów Gdyńskich [zdjęcia]

19 marca 2018, 12:01, red
fot. Pomoc Drogowa Anhol
Pęknięta rura przyczyniła się do zwężenia jezdni przy ul. Kosynierów Gdyńskich koło biblioteki. W związku z tym autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie muszą korzystać z objazdów. Awaria powinna zostać usunięta jeszcze dzisiaj, z kolei prace przy odtworzeniu jezdni zakończą się we wtorek.

W poniedziałek 19 marca doszło do pęknięcia rury przy ul. Kosynierów Gdyńskich 108 (na wysokości Wili Jaehnego). Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w porozumieniu z Urzędem Miasta postanowiło zawęzić jezdnię na odcinku od ul. Sikorskiego do ronda Kosynierów Gdyńskich i wyłączyć miejsca postojowe. Prace realizowane będą z utrzymaniem przejazdu wyłącznie dla pojazdów osobowych, natomiast autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji będą musiały jechać objazdem.

- Doszło do pęknięcia jednej z rur, przez co jest dosyć spory wyciek. Dlatego też trzeba było zamknąć częściowo drogę, aby móc przystąpić do naprawy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to awaria powinna być naprawiona jeszcze dzisiaj i mieszkańcy budynków znajdujących się na tym odcinku powinni mieć wodę - komentuje Jakub Andrzejewski, zastępca kierownika wydziału sieci wodociągowej PWiK.

W związku z awarią wodociągu i zamknięciem drogi dla autobusów, Miejski Zakład Komunikacji musiał zawiesić przystanek Zakład Energetyczny do odwołania. Przez to, zmianie uległy trasy następujących linii autobusowych:

- Trasy linii T1, 501, 502, 504 z Wieprzyc w kierunku śródmieścia (obowiązujące przystanki) pojedzie do ul. Estkowskiego bez zmian, dalej Estkowskiego (Jancarza, AWF), Kosynierów Gdyńskich i od ulicy Łokietka dotychczasową trasą.

- Dla linii T2 w kierunku śródmieścia przystankiem końcowym będzie przystanek Orląt Lwowskich.

- Przystankiem początkowym dla linii T2, 112, 116, 118, 127, 133 będzie przystanek AWF przy ulicy Estkowskiego.

Przewiduje się, że wszystkie prace, wraz z odtworzeniem jezdni potrwają do wtorku 20 marca do godziny 12. Wówczas autobusy MZK wrócą na swoje dotychczasowe trasy.

Fotoreportaż


1/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

1/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

2/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

2/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

3/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

3/3 Pęknięta rura przy Kosynierów Gdyńskich

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości