Wiadomości

Przejechał zjazd w Gorzowie. Zawrócił na S3

17 marca 2018, 13:21, red
fot. archiwum
Nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 20-letni kierowca forda, który przejechał zjazd Gorzów Południe, zawrócił na S3 i przez 6 kilometrów jechał pod prąd Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Wszystko działo się w piątek po godz. 17 na gorzowskim odcinku drogi ekspresowej S3. Kierowca forda jechał od strony Szczecina w kierunku Gorzowa. Mężczyzna miał zjechać do miasta na węźle Gorzów Południe, jednak przegapił zjazd i pojechał dalej w kierunku Skwierzyny.

Będąc na wysokości Deszczna kierowca forda zorientował się, że przejechał zjazd, więc postanowił zawrócić na S3 i jechać pod prąd. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów gorzowskiej drogówki.

- Za kierownicą forda siedział 20-letni mężczyzna, który przyznał, że jechał do Gorzowa na kurs wózka widłowego i miał zjechać na węźle Gorzów Południe. Jednak przegapił zjazd i postanowił zawrócić na S3. Mężczyzna jechał pod prąd blisko 6 kilometrów pasem awaryjnym, ponieważ nie chciał jechać kilku kilometrów dalej do Skwierzyny, aby tam dopiero zawrócić do Gorzowa. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego wykazał się skrajną głupotą i nieodpowiedzialnością, tym bardziej że jechał pod prąd świadomie. Miał ogromne szczęście, że nie doszło do zderzenia z innym pojazdem jadącym prawidłowo – opowiada Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci, którzy zatrzymali nieodpowiedzialnego 20-latka odstąpili od ukarania go mandatem i skierowali wniosek do sądu. Ponadto mężczyzna stracił prawo jazdy.

Naczelnik Waraksa podkreśla, jak niebezpieczna jest jazda drogą ekspresową czy autostradą pod prąd, co widać było po ostatnim tragicznym w skutkach wypadku na S3 koło Jordanowa. Wówczas zginął 67-letni kierowca renault, który pomylił zjazdy.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości