Wiadomości

Seicento na samej feldze po S3 [zdjęcia]

13 marca 2018, 17:04, ak
fot. Pomoc Drogowa Anhol
We wtorkowe popołudnie policjanci z Gorzowa zatrzymali kierowcę daewoo, który drogą ekspresową S3 holował fiata. Najbardziej absurdalne w tym wszystkim było to, że fiat nie miał opony i jechał na samej feldze, a jego kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek 13 marca po godz. 16.15 na trasie S3 koło Gorzowa. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy od Pomocy Drogowej Anhol na nasz numer alarmowy 515 016 102.

Na 86 km kilometrze trasy S3 pomiędzy węzłem Gorzów Zachód (ul. Kostrzyńska) i węzłem Gorzów Południe (ul. Kasprzaka) doszło do zatrzymania dwóch samochodów osobowych przez policję. Auta marki daewoo i fiat jechały pasem awaryjnym od strony Szczecina w kierunku Skwierzyny.

Nic w tym nie byłoby dziwnego, gdyby nie to, że 72-letni kierowca daewoo matiza holował drogą ekspresową fiata seicento, który na tylnej osi z lewej strony nie miał opony, tylko jechał na samej feldze. Mało tego, auto nie miało również tylnej szyby, która została zasłonięta czarną folią, a 23-letni mężczyzna siedzący za kierownicą holowanego seicento nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

Jak się okazało, wszystko zaczęło się w Szczecinie, gdzie 72-letni dziadek ze swoim 23-letnim wnuczkiem kupili uszkodzonego fiata seicento. Aby zaoszczędzić na lawecie, postanowili holować auto ze Szczecina drogą ekspresową S3, a następnie drogą krajową na teren województwa wielkopolskiego.

- Zarówno dziadek, jak i jego wnuczek zostali ukarani mandatami karnymi po 1000 zł każdy. 72-letni dziadek został ukarany za to, że udostępnił auto osobie, która nie posiadała uprawnień, a do tego holował seicento w sposób nieprawidłowy. Natomiast 23-letni wnuczek został ukarany za brak prawa jazdy oraz za brak prawidłowego oznakowania holowanego auta. Seicento nie miało trójkąta ostrzegawczego czy też włączonych świateł - komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mało tego, kupione seicento zostało załadowane na lawetę i odwiezione na policyjny parking. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/6 Seicento bez opony holowane na S3

1/6 Seicento bez opony holowane na S3

2/6 Seicento bez opony holowane na S3

2/6 Seicento bez opony holowane na S3

3/6 Seicento bez opony holowane na S3

3/6 Seicento bez opony holowane na S3

4/6 Seicento bez opony holowane na S3

4/6 Seicento bez opony holowane na S3

5/6 Seicento bez opony holowane na S3

5/6 Seicento bez opony holowane na S3

6/6 Seicento bez opony holowane na S3

6/6 Seicento bez opony holowane na S3

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości