Wiadomości

Uciekał kradzionym motocyklem [film i zdjęcia]

12 marca 2018, 10:35, ak
fot. KWP
Policjanci z Gorzowa prowadzili w niedzielę pościg za motocyklistą, który nie zatrzymał się do kontroli. Mężczyzna uciekał na kradzionym motocyklu nawet 185 km/h. Po blisko 10 kilometrach został zatrzymany.

Wszystko działo się w niedzielę 11 marca na gorzowskim Zakanalu. Policjanci pełniący służbę w nieoznakowanym BMW zauważyli przy ul. Kobylogórskiej jadącego z dużą prędkością motocyklistę. Pomiar prędkości został wykonany na ul. Strażackiej i wskazał, że mężczyzna jedzie motocyklem 103 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.

Policjanci dali motocykliście sygnał do zatrzymania się, jednak mężczyzna kierujący motocyklem zignorował policjantów i zaczął uciekać. Podczas ucieczki pędził motocyklem marki kawasaki nawet 185 km/h. Mężczyznę udało się zatrzymać dopiero w Brzozowcu, jak się okazało nie uciekał bez powodu.

- Motocykl, którym uciekał 22-letni mieszkaniec Gorzowa został skradziony na terenie Niemiec przed miesiącem. Do tego kierujący kradzionym motocyklem nie posiadał prawa jazdy kategorii A. Mężczyzna odpowie za szereg wykroczeń. Po pierwsze za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, ucieczkę ulicami Gorzowa podczas której były łamane wszelkie przepisy ruchu drogowego, w tym przekroczenie prędkości, a także za nieposiadanie uprawnień do kierowania oraz za kradzież motocykla – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, w motocykl zabezpieczony na policyjnym parkingu. Policjanci będą chcieli zwrócić skradziony pojazd jego właścicielowi. Ponadto 22-latek straci prawo jazdy kategorii B.

Fotoreportaż


1/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

1/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

2/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

2/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

3/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

3/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

4/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

4/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

5/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

5/5 Pościg policyjnym BMW za motocyklistą

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości