Gorzowskie galerie handlowe w „zakazane” niedziele

7 marca 2018, 12:47
fot. gorzowianin.com
Sprawdziliśmy jak będzie wyglądać niedziela 11 marca w galeriach handlowych w Gorzowie. Okazuje się, że wszystkie kina oraz strefy gastronomiczne będą otwarte. Również niektóre sklepy odzieżowe otworzą się w ten dzień.

W czwartek 1 marca weszła w życie ustawa o zakazie handlu w niedzielę. Pierwsza „zakazana” niedziela wypada 11.03, ale druga już 18.03, czyli tydzień później. W kwietniu, z powodu świąt Wielkiejnocy, zakupy zrobimy tylko w jedną niedzielę – 29 kwietnia.

Portal gorzowianin.com postanowił sprawdzić, jak będzie wyglądał zakaz handlu w niedzielę w gorzowskich galeriach handlowych. Pod lupę wzięliśmy Galerię Askana, Centrum Handlowe Nova Park oraz Galerię Manhattan.

W niedzielę wolną od handlu Galeria Askana będzie otwarta w godz. 10-20. Tego dnia czynne będzie Kino Helios i Askalandia, które reprezentują branżę rozrywkową. Ponadto, klienci będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej. Swoje restauracje otworzą NY Hot Dog, Grycan, Cafe Castellari, Sphinx a także najemcy strefy restauracyjnej na piętrze: Izmir Kebab, Kuchnia Pekin, Dream Burger i Pizza Hut. Klienci, którzy zdecydują się udać do galerii będą mogli również dokonać zakupów w salonie DE LUXE oferującym odzież damską.

- W niedziele niehandlowe zapraszamy klientów do wejść od strony parkingu a także restauracji SPHINX. Nie planujemy jakiejkolwiek zmiany w dotychczasowych godzinach funkcjonowania Galerii Askana, która od poniedziałku do soboty będzie czynna od 9 do 21, a w niedziele od 10 do 20 – komentuje Celina Kantarska, dyrektor Galerii Askana.

Również Centrum Handlowego Nova Park będzie czynne w godz. od 10 do 20 w pierwszą niedzielę wolną od handlu, czyli 11 marca. Tego dnia czynne będą te lokale, które zgodnie z ustawą z dnia 10 stycznia 2018r. o zakazie handlu zostały z zakazu wyłączone, czyli m.in.: KFC, North Fish, Berlin Doner Kebap, Kuchnia Polska, Castellari Wyspa, Castellari Due, Wyspa lodowa, Słodka Kraina – lizaki, Fryzjerek, Game Arena, Sala Zabaw Acapulco oraz salony Trademode i Pino.

- Decyzja odnośnie otwarcia NoVa Park w kolejne niedziele wolne od handlu zapadnie po 11 marca - komentuje Maciej Tatała, dyrektor Nova Park.

Jeżeli natomiast chodzi o Galerię Manhattan, to tutaj otwarte będzie kino Cinema 3D, pizzeria Imperium, Only Chicken, sala zabaw YabaDabaDoo,Kawiarenka Lawenda, Game Arena, Kolporter. Natomiast pozostali najemcy podejmą decyzję do czwartku 8 marca.

Ankieta

Czy popierasz zakaz handlu w niedzielę?

  • Oczywiście, że tak. Każdy powinien mieć dzień wolny35.03%
  • Tak, ale zamknięte powinny być nie tylko sklepy, ale również restauracje, kina czy baseny9.06%
  • Nie, bo niedziela to jedyny dzień, kiedy mogę zrobić zakupy17.1%
  • Raczej nie, bo każdy ma prawo pracować kiedy chce34.96%
  • Jest mi to obojętne3.84%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 4502


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości