Wiadomości

W Gorzowie najlepszą pizzę zjemy...

1 grudnia 2022, 19:28, mk
Gdzie w Gorzowie można zjeść najlepszą pizzę? Sprawdziliśmy najnowszy ranking najlepszych pizzerii w Gorzowie według serwisu pyszne.pl. Lubisz pizzę? Sprawdź, gdzie zjesz najlepszą pizzę w Gorzowie.

Kilka lat temu gorzowski oddział Gazety Wyborczej przygotował subiektywny ranking gorzowskich pizzerii. Wówczas dziennikarskie podniebienia podbiła capricciosa z Pizzerii Mexicana. Dziennikarze „Gazety” dzień pizzy mieli przez... kilkanaście dni. Zamawiali ten sam rodzaj pizzy i oceniali wygląd oraz smak. Punkty przyznawane były też za czas dostawy. Pizza była zamawiana codziennie o tej samej godzinie.

W subiektywnym rankingu, który wywoływał skrajne emocje wśród właścicieli lokali wygrała Pizzeria Mexicana znajdująca się w Kupcu Gorzowskim przy Witosa. Właściciel wygranej pizzerii wydrukował ranking i słusznie chwalił się nim wśród klientów, a ci, którzy dostali najmniej punktów straszyli prokuraturą. Najgorzej wypadała wówczas sieciówka z ulicy Młyńskiej.

Od tego czasu wiele wydarzyło się na rynku gorzowskich pizzerii. Niektóre lokale zawiesiły swoją działalność, niektórzy wręcz przeciwnie – rozwinęli swoje skrzydła. Szeroko komentowanym wydarzeniem było otwarcie Pizzy Hut w Galerii Askana. Wielu smakoszy tej pizzy niestety się zawiodło, gdy okazało się, że w Gorzowie nie będzie restauracji tej marki z prawdziwego zdarzenia, a jedynie zlokalizowany w tzw. strefie gastronomicznej punkt, w którym można kupić zaledwie kilka rodzajów pizzy. Pizza Hut Express rozpoczęła swoją działalność w Gorzowie 31 lipca 2017 roku.

W Gorzowie pojawiło się też kilka mniejszych lokali, które mają w swojej ofercie to przepyszne włoskie danie. Otwarcie takich lokali jak Forza Italia, Ciao Italia, czy Pizzeria Europejska pokazują, że zapotrzebowanie na to danie wciąż jest ogromne. Niektórzy wciąż z sentymentem wspominają pierwszą w Gorzowie pizzerię, która mieściła się przy przystanku tramwajowym na ulicy Chrobrego (tuż przy skrzyżowaniu z Borowskiego). Lokal, do którego wchodziło się po schodach, miał swój klimat, a pizza według wielu była najlepsza na świecie.

Ankieta

Najlepsza pizza to:

  • Ta domowej roboty z piekarnika42.69%
  • Mrożona, kupiona w dyskoncie3.46%
  • Zjedzona w lokalnej restauracji32.99%
  • Zamówiona przez telefon z pizzerii20.86%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1649

Jaki rodzaj pizzy preferujemy? Według portalu pizzaportal.pl, ulubioną pizzą Polaków jest capricciosa (ser mozzarella, pieczona szynka, grzyby, karczochy i pomidory). Na drugim miejscu jest najzwyklejsza margherita (sos pomidorowy i ser mozzarella), a na trzecim pizza hawajska (szynka i ananas). Kolejne miejsce zajmują odpowiednio: pepperoni, salami, wiejska, funghi, Roma, mafioso oraz kebab. A jaka jest Wasza ulubiona pizza?

Najlepsza pizza w Gorzowie. Gdzie zjemy najlepszą pizzę w Gorzowie? TOP3 według Pyszne.pl

Według portalu pyszne.pl i jego użytkowników, a więc tych, którzy gustują w różnego rodzaju smakołykach kuchni włoskiej. Stan na 30 listopada 2022

1. Pyszne Pizza. Klienci chwalą ją za wysokiej jakości składniki, szybki czas dostarczenia i życzliwość obsługi. Według wielu, to nalepsza pizza w Gorzowie, bo nie ma zbyt wielu skłądników i ma bardzo delikatne ciasto. Ceny: od 23 złotych za Margheritę do 39 złotych za pizzę z wieloma składnikami. 

2. Trattoria na gorzowskim Zawarciu również znajduje się wysoko na liście. Zamawiający pizzę w tym miejscu chwalą ją za jakość składników, przepyszne ciasto, oraz za to, że zawsze przyjeżdża do domu gorąca! 

3. Heey Pizza w Gorzowie według użytkowników portalu pyszne.pl zajmuje trzecie miejsce w wyścigu o miano najsmaczniejszej pizzy w Gorzowie. Według gorzowian pizza zamówiona w Heyy Pizza jest zawsze smaczna i cieplutka. Do tego sałatki - pierwsza klasa. Pizza super - jeszcze cola gratis - piszą gorzowianie. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości