Sprawdziliśmy co z tunelem odkrytym przy ul. Walczaka

9 lutego 2018, 14:13, ak
fot. archiwum
We wrześniu ubiegłego roku robotnicy prowadzący prace przy ul. Walczaka w Gorzowie odkryli tunel. Niestety okazało się, że wybetonowane zejście pod ziemię nie ma wartości historycznej.

Do naszej redakcji gorzowianin.com zwrócił się czytelnik Łukasz, który był ciekawy co dalej z tunelem przy ul. Walczaka, odkrytym podczas przebudowy chodnika na wysokości Białego Kościółka.

Wszystko działo się we wrześniu 2017 roku, kiedy robotnicy przebudowywali chodnik. Wówczas odkryli właz prowadzący pod ziemię. Na początku robotnicy myśleli, że to zwykła studzienka kanalizacyjna. Po otwarciu okazało się, że to początek długiego tunelu, który miał oświetlenie, a na jego wysokości mógł zmieścić się dorosły człowiek.

Osoby, które jako pierwsze po wielu latach miały okazję go zobaczyć przeszły jedynie 20 metrów. Zapowiadano sprawdzenie tunelu przez miejskich urzędników i ekspertów, którzy mieli ocenić znalezisko. Pojawiały się głosy, że może to być tunel z czasów II wojny światowej.

Jednak od września była cisza w tym temacie, dlatego zainteresowało to naszego czytelnika, który dopytywał się jak wygląda obecnie sytuacja.

- Omawiany tunel jest budowlą techniczną powstałą w związku z budową przejścia podziemnego przy ul. Jagiełły i nie przedstawia obecnie wartości historycznej. Kończy się zaraz po drugiej stronie ul. Jagiełły – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Szkoda, że nie będzie kolejnej atrakcji turystycznej w Gorzowie. Tak jak odkryty na „Kwadracie” schron z czasów II Wojny Światowej, który jeszcze w lutym zostanie udostępniony mieszkańcom.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości