Historyczny neon będzie odrestaurowany

9 lutego 2018, 11:58, mk
fot. Google Street View
Neon, który przez wiele lat znajdował się na biurowcu Stilonu będzie odrestaurowany. Przed całkowitym zniszczeniem uratował go nowy inwestor, który kupił budynek przy ulicy Walczaka. Niebawem historyczny neon zyska nowy blask.

Nie ma co ukrywać – Stilon na zawsze związany będzie z Gorzowem. Co prawda nie ma już dawnych zakładów, w których pracowały dziesiątki tysięcy gorzowian, ale zostały elementy infrastruktury. Z prośbą o interwencję w sprawie zachowania historycznych elementów zwrócił się do nas jeszcze w grudniu 2017 roku jeden z czytelników.

- Napis i logo są bardzo ciekawe i mają swoją historię, szkoda byłoby je tak po prostu zniszczyć. Fajnie byłoby je delikatnie wyremontować i gdzieś wyeksponować – pisał w wiadomości do naszej redakcji, nasz czytelnik Mateusz.

Dziś otrzymaliśmy odpowiedź gorzowskiego magistratu w tej sprawie. Prezydent Jacek Wójcicki obiecał, że historyczny neon zostanie wyremontowany i znajdzie się dla niego odpowiednie miejsce.

- Rozmawiamy z nowym właścicielem budynku, który kupił ten budynek i go ratuje. On również założył w swoich planach rewitalizacji tego obiektu wyremontowanie neonu „Stilon” - mówi prezydent Jacek Wójcicki. 

Jak zaznacza, renowacja neonów to kosztowna sprawa. - Neony są bardzo drogie i zobaczymy, czy właściciel będzie w stanie sam go wyremontować i umieścić na terenie swojego obiektu, czy to my ten neon przejmiemy i będziemy chcieli go wyeksponować. Dzisiaj mówimy o kwotach ponad 100 tysięcy złotych – dodaje Wójcicki.

Wiemy też, że budynek nie zostanie wyburzony, choć były takie plany. Na szczęście znalazł się inwestor, który już rozpoczął remont. Po zakończeniu remontu, będą tam miejsca na biura.

Fotoreportaż


1/6 Remont budynku dawnego Stilonu

1/6 Remont budynku dawnego Stilonu

2/6 Remont budynku dawnego Stilonu

2/6 Remont budynku dawnego Stilonu

3/6 Remont budynku dawnego Stilonu

3/6 Remont budynku dawnego Stilonu

4/6 Remont budynku dawnego Stilonu

4/6 Remont budynku dawnego Stilonu

5/6 Remont budynku dawnego Stilonu

5/6 Remont budynku dawnego Stilonu

6/6 Remont budynku dawnego Stilonu

6/6 Remont budynku dawnego Stilonu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości