Znamy etapy przebudowy ul. Sikorskiego

9 lutego 2018, 14:32, ak
fot. gorzowianin.com
W przyszłym tygodniu rozpoczynają się właściwe prace przy przebudowie ul. Sikorskiego w Gorzowie. Na początek roboty obejmą odcinek od ul. Dworcowej do Młyńskiej. Kierowcy muszą liczyć się ze zmienioną organizacją ruchu, a pasażerowie MZK ze zmianami w kursowaniu autobusów.

W czwartek 15 lutego rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Sikorskiego. Pierwszy etap przebudowy (etap 1a) będzie obejmował odcinek ul. Sikorskiego od ul. Dworcowej (droga przy Zakładzie Energetycznym) do ul. Młyńskiej, pozostawiając przejezdność przez ulice Dworcową i Młyńską jak również z Alei Konstytucji 3 Maja w lewo w ul. Kosynierów Gdyńskich. W związku z przewidywanym zakresem robót:

Aleja Konstytucji 3 Maja na odcinku od ul. Orląt Lwowskich do ul. Kosynierów Gdyńskich będzie drogą jednokierunkową z kierunkiem ruchu od ul. Estkowskiego do ul. Kosynierów Gdyńskich.

Dodatkowo, na wskazanym odcinku Alei Konstytucji 3 Maja, na prawym pasie jezdni wyznaczony zostanie buspas dla autobusów oraz przystanki autobusowe, natomiast lewym pasem (obecnie umożliwiającym ruch w przeciwnym kierunku) odbywać się będzie ruch pozostałych pojazdów zgodnie z planowanym kierunkiem ruchu,wjazd w ul. Garbary możliwy będzie tylko od strony ul. Spichrzowej (droga będzie ślepa),z ul. Młyńskiej będzie można skręcić jedynie w ul. Sikorskiego w stronę Katedry oraz wjechać w ul. Strzelecką.

Ze względu na zakres przeprowadzanych prac wprowadzone zostaną również dwa objazdy. Pierwszy objazd (główny) poprowadzony będzie z ul. Estkowskiego i Alei Konstytucji 3 Maja w kierunku centrum ulicami Estkowskiego – Łokietka – Wybickiego – Chrobrego. Drugi objazd (lokalny) poprowadzony zostanie z Alei 11 Listopada do ul. Sikorskiego ulicami Jancarza – Składową – Spichrzową – Młyńską. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie tymi samymi ulicami w przeciwnych kierunkach.

Planowane są także zmiany w kursowaniu autobusów, w tym przede wszystkim zastępczych autobusów T1 i T2 za komunikację tramwajową.

Wiemy, że przebudowa ul. Sikorskiego będzie podzielona na trzy główne etapy. Z kolei główne etapy będą podzielone jeszcze na części. Etap 1a będzie obejmował odcinek od ul. Dworcowej do Młyńskiej. Etap 1b - odcinek od ul. Chrobrego do Herberta. Etap 1c - budowa ronda na skrzyżowaniu Sikorskiego-Orląt Lwowskich-Dworcowej.Etap 1e - zwrotnica za ul. Jancarza.Etap 1f - skrzyżowanie ul. Jancarza i Sikorskiego. Etap 2a - odcinek od ul. Strzeleckiej do ul. Chrobrego. Etap 2b - odcinek od ul. Herberta do Cichońskiego. Etap 2c - skrzyżowanie ul. Sikorskiego-Młyńskiej-Strzeleckiej. Etap 3 - Skrzyżowanie ul. Sikorskiego i Chrobrego. Póki co, nie ma konkretnych dat, kiedy ruszą pozostałe etapy przebudowy ul. Sikorskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości