Pod osłoną nocy zdemontują trakcję na Sikorskiego

5 lutego 2018, 14:40, ak
fot. gorzowianin.com
W poniedziałek 12 lutego ruszają pierwsze prace, jeżeli chodzi o przebudowę ul. Sikorskiego w Gorzowie. Na początek robotnicy zajmą się demontażem trakcji tramwajowej. Natomiast kiedy ruszą pozostałe prace? Póki co, wykonawca przygotowuje harmonogram prac.

Miasto przekazało w poniedziałek 5 lutego plac budowy wykonawcy, który ma zmodernizować ulicę Sikorskiego. Wykonawca, czyli konsorcjum firm z Warszawy i litewskiego Kowna przygotowuje obecnie harmonogram prac, które będą przeprowadzane na jednej z głównych ulic Gorzowa. Kiedy harmonogram będzie gotowy? Tego wciąż nie wiadomo. Dopiero wóczas poznamy konkretną datę zamknięcia ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Chrobrego do Hejmanowskiej i przystąpiennia do właściwych robót.

Z kolei w poniedziałek 12 lutego ruszą pierwsze prace związane z demontażem sieci trakcyjnej. Co istotne, roboty będą prowadzone w godzinach nocnych od godziny 20.00 i potrwają do środy.

- Prace rozbiórkowe realizowane będą przy zachowaniu ruchu drogowego. W trakcie prac na torowisku lub jezdni ul. Sikorskiego ustawiane będą pojazdy prowadzące rozbiórkę, a ruch sterowany będzie ręcznie. W rejonie prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 30 km/h. Na najwęższym odcinku ul. Sikorskiego (od Młyńskiej do Kosynierów Gdyńskich) w trakcie prac ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prosimy o zachowanie ostrożności – komentuje Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

Przebudowa ul. Sikorskiego, to inwestycja o wartości prawie 56 mln zł i ma być gotowa do sierpnia 2019 roku. Wcześniej, bo już w styczniu 2019 roku (rok od podpisania umowy), wykonawca otworzy miejski deptak i umożliwi przejazd tramwajom przez cały remontowany odcinek ulicy.

Przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od ulicy Hejmanowskiej (d. Cichońskiego) do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ulicą Jancarza. W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości