Wiadomości

Mieszkańcy czekają na remont Sulęcińskiej

4 lutego 2018, 11:24, red
fot. archiwum
Przy ul. Sulęcińskiej w Gorzowie ruszyła wycinka drzew, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców. Natomiast osoby które mieszkają przy zniszczonej drodze dopytują się, kiedy w końcu ruszy remont.

Do redakcji portalu gorzowianin.com zgłosili się mieszkańcy ul. Sulęcińskiej, którzy poinformowali o wycince drzew przy drodze. Gorzowianie mieli nadzieję, że wycinka drzew jest związana z tym, że niedługo rozpocznie się remont zniszczonej drogi.

- To prawda, że wzdłuż ulicy Sulęcińskiej jest prowadzona wycinka drzew. Firma zajmująca się pracami ma usunąć 15 sztuk topoli. Jednak prace są podyktowane względami bezpieczeństwa i tym, że podczas wichur dochodziło do łamania gałęzi, które spadały na jezdnię – komentuje Ewa Sadowska, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Natomiast co do samej ul. Sulęcińskiej, to droga zostanie wyremontowana jeszcze w 2018 roku. Gorzowski magistrat podpisał w sierpniu 2017 roku umowę na wykonanie dokumentacji projektowej. Z kolei projektant ma czas do 31 marca 2018 roku na przygotowanie dokumentu. Jak tylko miasto otrzyma dokumentację projektową, zostanie ogłoszony przetarg na wybranie wykonawcy robót oraz wybór inżyniera kontaktu.

W ramach inwestycji zostanie przebudowane 1,3 kilometra ul. Sulęcińskiej na odcinku od mostu na kanale Różkowieckim do skrzyżowania z ul. Zuchów. Prace będą obejmowały modernizację jezdni, remont mostku, przebudowę chodników i odwodnienie jezdni. Inwestycja ma kosztować około 2 mln 670 tys. zł.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości