Wiadomości

Zniszczone kamienice zyskają nowy blask

6 lutego 2018, 16:04, red
fot. gorzowianin.com
Jeszcze w tym roku 39 kamienic z centrum Gorzowa, Zawarcia i osiedla Słonecznego zostanie wyremontowanych. Wszystko w ramach programu „Mieszkać lepiej”, który uzyskał właśnie dofinansowanie w kwocie 2,5 mln zł.

Projekt Mieszkać lepiej to przedsięwzięcie rewitalizacyjne, które zakłada wsparcie finansowe dla remontów podwórek oraz prac remontowo -budowlanych, pozwalających na zmianę oblicza kamienic położonych w obszarze rewitalizacji, czyli w centrum Gorzowa, na os. Słonecznym oraz na Zawarciu.

Miasto Gorzów właśnie otrzymało dotację w wysokości 2,5 mln zł od Zarządu Województwa Lubuskiego na realizację programu. Projekt, zakładający partnerską współpracę 35 wspólnot mieszkaniowych oraz Spółdzielni Mieszkaniowej "Metalowiec" z miastem, został oceniony na 37 punktów, z 41 możliwych do zdobycia.

W ramach programu zostanie wyremontowanych 39 kamienic. Prace obejmą remont elewacji, dachów, klatek schodowych, balkonów, wymianę stolarki drzwiowej i okiennej, wymianę instalacji w częściach wspólnych budynków. Projekt zakłada także prace zieleniarskie oraz zagospodarowanie podwórek na potrzeby mieszkańców.

Prace remontowe rozpoczną się jeszcze w tym roku. Całkowita wartość projektu wynosi 5 mln 692 tys. zł.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości