Wiadomości

Od 11 września dojedziemy do dworca głównego

25 stycznia 2018, 16:46, mk
fot. archiwum
W tym roku zakończy się remont gorzowskiej estakady. Wszystko wskazuje na to, że całe to przedsięwzięcie będzie zrealizowane zgodnie z planem. Oznacza to, że 11 września pociągi przejadą świeżo wyremontowaną estakadą wprost na dworzec główny w Gorzowie.

To jedna z niewielu inwestycji w naszym mieście, która zostanie oddana w terminie. Tak przynajmniej wynika z obietnic wykonawcy, jak i samego inwestora. Oznacza to, że tuż po wakacjach pociągi powrócą na normalne trasy i nie będzie konieczności przesiadania się do autobusów, oraz co najważniejsze dla pasażerów – podróżowania przestarzałym taborem.

Jak wynika z rocznego rozkładu jazdy, publikowanego na stronach PKP PLK od 11 września pociągi przejeżdżające przez Gorzów wjadą normalnie na dworzec główny i świeżo wyremontowane perony. Przystanek Gorzów Wielkopolski Wschodni będzie w końcu pełnić swoją funkcję, czyli będzie zwykłym przystankiem, a nie główną stacją 120-tysięcznego miasta.

Oznacza to, że na „Wschodnim” nie będą już zatrzymywać się pociągi kategorii TLK oraz IC. Za to bez przeszkód na Teatralnej wsiądziemy lub wysiądziemy do szynobusów. Podróż pomiędzy tym przystankiem a dworcem głównym ma trwać całe dwie minuty. Za przejechanie 1,4 km odcinka zapłacimy jak za bilet miejski, czyli 2 złote. Cała podróż na trasie Kostrzyn – Krzyż ma znowu trwać około 1h 35 minut. Obecnie – z przesiadkami na autobus podróż trwa minimum 2 godziny.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości