Wiadomości

Po 22 nie kupimy alkoholu w Gorzowie?

25 stycznia 2018, 20:00, ak
fot. archiwum
Radni będą mieli możliwość ograniczenia sprzedaży alkoholu w mieście w godzinach nocnych. Sejm przyjął właśnie przepisy, które pozwolą gminom na zakaz sprzedaży wina, piwa czy wódki w godzinach od 22 do 6 rano. Pytanie czy z tego rozwiązania skorzystają gorzowscy radni.

Gorzowscy radni będą mogli zdecydować o tym czy w mieście zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano. To wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, którą przyjął właśnie Sejm. Nowe przepisy mają umożliwić gminom działania ograniczające dostępność alkoholu. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Nowe przepisy mają obowiązywać od marca 2018 roku i zgodnie z nimi każda gmina będzie mogła wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. Dotyczy to sprzedaży nie tylko alkoholów mocnych typu wódka, whisky czy gin, ale również piwa.

Co istotne, zakaz będzie obowiązywał nie tylko w sklepach, ale również na stacjach benzynowych. Ponadto samorządy będą mogły również ograniczyć liczbę sklepów sprzedających alkohol w mieście oraz liczbę lokali, w których można kupić piwo lub wódkę.

Ograniczenia sprzedaży alkoholu w naszym mieście chciał już wcześniej Sebastian Pieńkowski, przewodniczący Rady Miasta oraz Paweł Ludniewski, radny Prawa i Sprawiedliwości. Radni napisali w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa. Jednak okazało się, że Rada Miasta oraz prezydent nie mogli ograniczyć sprzedaży alkoholu, ponieważ to nie mieściło się w upoważnieniu ustawowym zawartym w przepisie prawnym.

Ankieta

Czy jesteś za ograniczeniem sprzedaży alkoholu w naszym mieście?

  • Nie, nic złego się nie dzieje21.11%
  • To moja sprawa gdzie i kiedy kupię alkohol26.8%
  • Popieram ten pomysł. Trzeba ograniczyć ilość punktów sprzedaży21.63%
  • Nic to nie da, kto będzie chciał, to kupi alkohol gdzieś indziej27.1%
  • Nie piję alkoholu, nie interesuje mnie to3.37%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1336

Teraz nowe przepisy przyjęte przez Sejm dadzą zielone światło Radzie Miasta. Ciekawe czy gorzowscy radni zdecydują się na wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godz. 22-6 rano.

Obecnie w Śródmieściu Gorzowa znajdują się 73 punkty, w których możemy kupić alkohol. Jest to 41 lokali gastronomicznych oraz 32 punkty detaliczne. W samym 2017 roku wydał zezwolenia dla 11 punktów sprzedaży alkoholu (8 gastronomicznych, 3 detaliczne). Okazuje się, że na terenie Gorzowa funkcjonuje obecnie mniej punktów sprzedaży alkoholu, niż dopuszczają to limity ustalone przez Radę Miasta.  

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości