Po 22 nie kupimy alkoholu w Gorzowie?

25 stycznia 2018, 20:00, ak
fot. archiwum
Radni będą mieli możliwość ograniczenia sprzedaży alkoholu w mieście w godzinach nocnych. Sejm przyjął właśnie przepisy, które pozwolą gminom na zakaz sprzedaży wina, piwa czy wódki w godzinach od 22 do 6 rano. Pytanie czy z tego rozwiązania skorzystają gorzowscy radni.

Gorzowscy radni będą mogli zdecydować o tym czy w mieście zostanie wprowadzony zakaz sprzedaży alkoholu w godzinach od 22 do 6 rano. To wszystko za sprawą nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, którą przyjął właśnie Sejm. Nowe przepisy mają umożliwić gminom działania ograniczające dostępność alkoholu. Ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta.

Nowe przepisy mają obowiązywać od marca 2018 roku i zgodnie z nimi każda gmina będzie mogła wprowadzić zakaz sprzedaży alkoholu w nocy. Dotyczy to sprzedaży nie tylko alkoholów mocnych typu wódka, whisky czy gin, ale również piwa.

Co istotne, zakaz będzie obowiązywał nie tylko w sklepach, ale również na stacjach benzynowych. Ponadto samorządy będą mogły również ograniczyć liczbę sklepów sprzedających alkohol w mieście oraz liczbę lokali, w których można kupić piwo lub wódkę.

Ograniczenia sprzedaży alkoholu w naszym mieście chciał już wcześniej Sebastian Pieńkowski, przewodniczący Rady Miasta oraz Paweł Ludniewski, radny Prawa i Sprawiedliwości. Radni napisali w tej sprawie interpelację do prezydenta Gorzowa. Jednak okazało się, że Rada Miasta oraz prezydent nie mogli ograniczyć sprzedaży alkoholu, ponieważ to nie mieściło się w upoważnieniu ustawowym zawartym w przepisie prawnym.

Ankieta

Czy jesteś za ograniczeniem sprzedaży alkoholu w naszym mieście?

  • Nie, nic złego się nie dzieje21.11%
  • To moja sprawa gdzie i kiedy kupię alkohol26.8%
  • Popieram ten pomysł. Trzeba ograniczyć ilość punktów sprzedaży21.63%
  • Nic to nie da, kto będzie chciał, to kupi alkohol gdzieś indziej27.1%
  • Nie piję alkoholu, nie interesuje mnie to3.37%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 1336

Teraz nowe przepisy przyjęte przez Sejm dadzą zielone światło Radzie Miasta. Ciekawe czy gorzowscy radni zdecydują się na wprowadzenie zakazu sprzedaży alkoholu w godz. 22-6 rano.

Obecnie w Śródmieściu Gorzowa znajdują się 73 punkty, w których możemy kupić alkohol. Jest to 41 lokali gastronomicznych oraz 32 punkty detaliczne. W samym 2017 roku wydał zezwolenia dla 11 punktów sprzedaży alkoholu (8 gastronomicznych, 3 detaliczne). Okazuje się, że na terenie Gorzowa funkcjonuje obecnie mniej punktów sprzedaży alkoholu, niż dopuszczają to limity ustalone przez Radę Miasta.  


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x