• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 63 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Na rozbudowę Walczaka jeszcze długo poczekamy

25 stycznia 2018, 15:28, ak
fot. gorzowianin.com
Gorzów nie ma szczęścia do przetargu na rozbudowę wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic miasta. Potwierdza to trzeci przetarg ogłoszony przez miasto. Również tym razem wykonawcy chcą o kilkanaście milionów więcej, niż ma w budżecie miasto.

Pierwszy przetarg na modernizację wschodniego wylotu drogi krajowej nr 22 na odcinku od ronda Sybiraków do granic Gorzowa został ogłoszony w kwietniu 2016 roku i dokładnie po 12 miesiącach został unieważniony. Wszystko przez to, że na rozbudowę drogi miasto przeznaczyło 52 mln 488 tys. zł, a najniższa oferta przekraczała budżet o ponad 11,726 mln zł. Również drugi przetarg, który magistrat ogłosił w kwietniu, został unieważniony we wrześniu 2017 roku. W tym przypadku przetarg został również unieważniony ze względu na zbyt wysoką kwotę. Najtańsza oferta przewyższała środki miasta o ponad 9 mln 361 tys. zł.

Trzeci przetarg, który jest w trakcie analiz również doczeka się unieważnienia. Wszystko przez to, że do postępowania zgłosiły się dwie firmy, których żądania są kolosalne w porównaniu do budżetu, który wynosi 56 mln 740 tys. Najtańsza oferta jest o 13 mln 128 tys. zł wyższa, a z kolei druga oferta przewyższa budżet aż o 44 mln 984 tys. zł.

Swoją ofertę złożyła firma Budomex na kwotę 69 mln 868 tys. zł oraz konsorcjum firm Budimex z ceną 101 mln zł 724 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że doczekamy się czwartego przetargu.

O trzeci przetarg na rozbudowę DK22 pytaliśmy się również Was w naszej ankiecie na stronie gorzowianin.com. Na nasze pytanie odpowiedziało 418 osób. Z czego aż 58,85% czytelników (246 głosów) stwierdziło, że postępowanie znów zostanie unieważnione, a firmy złożą ponownie wyższe oferty. Natomiast 32,54% osób (136 głosów) było zdania, że tym razem przetarg zostanie rozstrzygnięty i prace będą mogły w końcu ruszyć. Z kolei dla 8,61% czytelników (61 głosów) ta inwestycja jest zupełnie niepotrzebna.

Ankieta

Rozbudowa drogi krajowej nr 22

Władze Gorzowa ogłosiły trzeci przetarg na rozbudowę drogi krajowej nr 22 w ciągu ul. Walczaka, Bierzarina i Łukasińskiego. Dwa poprzednie zostały unieważnione, ponieważ firmy chciały o kilka milionów więcej, niż miało w budżecie miasto. Jak będzie tym razem?
  • Tym razem się uda i prace będą mogły w końcu ruszyć32.54%
  • Postępowanie zostanie unieważnione, firmy złożą znów wyższe oferty58.85%
  • Ta inwestycja jest zupełnie niepotrzebna8.61%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 418

Rozbudowa krajowej 22

Zakres przebudowy obejmuje budowę drugiej jezdni w ul. Walczaka na odcinku od granic miasta do ronda Gdańskiego wraz z rozbudową ronda i przebudową torowiska tramwajowego, budowę drugiej jezdni ul. Bierzarina wraz z przebudową skrzyżowania ul. Bierzarina i ul. Łukasińskiego z nowo projektowaną drogą. A także budowę drugiej jezdni ul. Łukasińskiego.

Prace obejmą również przebudowę i budowę torowiska wraz z siecią trakcyjną w ciągu pasa dzielącego ul. Walczaka od ronda Gdańskiego do ul. Fieldorfa-Nila wraz z przebudową pętli. Zostaną wybudowane również ścieżki rowerowe, nowe chodniki i ciągi pieszo-rowerowe.

Ciekawostką jest to, że pojawią się dwa nowe ronda trubinowe. Zostaną wybudowane na skrzyżowaniu ul. Walczaka i ul. Fieldorfa-Nila oraz ul. Walczaka i Szarych Szeregów. Natomiast zwykłe rondo zostanie wybudowane na skrzyżowaniu ul. Bierzarina i Łukasińskiego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości