Wiadomości

Dwie osoby zatrzymane w sprawie śmierci 15-latka

16 stycznia 2018, 09:59, ak
W poniedziałek w podgorzowskich Ciecierzycach znaleziono martwego 15-letniego chłopca. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok, która ma wykazać w jaki sposób doszło do śmierci chłopca. W sprawie zostały zatrzymane dwie osoby.

W poniedziałek informowaliśmy o zwłokach 15-letniego chłopca znalezionych na poboczu ul. Różanej w Ciecierzycach. Na miejsce została wezwana policja, pogotowie oraz prokurator. Lekarz potwierdził zgon chłopca, a prokurator zabezpieczył ciało do sekcji zwłok, która odbędzie się we wtorek 16 stycznia.

Jak udało się ustalić portalowi gorzowianin.com do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby. - Na obecną chwilę mogę potwierdzić, że faktycznie do sprawy zostały zatrzymane dwie osoby, które zostaną przesłuchane. Mamy już swoje podejrzenia, jednak na tym etapie śledztwa nic więcej nie możemy mówić, ponieważ czekamy cały czas na wyniki sekcji zwłok – komentuje Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Z informacji, jakie uzyskał nasz portal, 15-letni Mateusz miał przebywać od niedawna w rodzinie zastępczej, a do Ciecierzyc przyjechał odwiedzić swoich biologicznych rodziców. Natomiast w niedzielę wieczorem miał wyjść spotkać się z grupą znajomych. Według nieoficjalnych informacji, do sprawy miał zostać zatrzymany jego 19-letni kolega Paweł.

Wyniki sekcji zwłok będą znane jeszcze we wtorek 16 stycznia. Wtedy też dowiemy się jaka była przyczyna śmierci Mateusza oraz czy ktokolwiek w tej sprawie usłyszy zarzuty.

AKTUALIZACJA

godz. 14.30 - Są już znane wstępne wyniki sekcji zwłok. - Bezpośrednią przyczyną zgonu 15-latka była niewydolość krążeniowo-oddechowa. Ponadto chłopie miał na ciele otarcia, jednak te nie wskazują na udział osób trzecich. Musimy jeszcze poczekać na pełne wyniki sekcji zwłok. Dlatego też dwie osoby zatrzymane do sprawy, zostaną przesłuchane w środę 17 stycznia. Na obecną chwilę nie mogę powiedzieć czy usłyszą jakiekolwiek zarzuty - komentuje Roman Witkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości