Trzy miliony na dwa projekty

11 stycznia 2018, 15:01, red/inf. prasowa
fot. Bartłomiej Nowosielski
Trzy miliony złotych kosztować będzie wykonanie dokumentacji projektowej na budowę nowej linii tramwajowej na Górczyn oraz całkowitą przebudowę ulicy Chrobrego wGorzowie. Umowę w tej sprawie podpisano dziś w magistracie.

Tego trudnego zadania podejmie się biuro projektowe Progreg.Umowę w tej sprawie w czwartek popisali prezydent miasta Jacek Wójcicki z prezesem biura Grzegorzem Kudelskim. Wartość zadania dotyczącego budowy nowej linii tramwajowej wynosi 1 291 500 zł brutto, natomiast zadania dotyczącego przebudowy ul. Chrobrego 1 709 832 zł brutto. Oba zadania realizowane są w ramach zadania "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp.".

Linia na Górczyn

Budowa nowej linii ma na celu skomunikowanie osiedla Górczyn - największego skupiska zabudowy wielorodzinnej w naszym mieście - z centrum miasta, za pomocą komunikacji tramwajowej. Torowisko prowadzone będzie w wydzielonych pasach zieleni.

Co zostanie zrobione?

- Zostanie zaprojektowane torowisko na trasie od ronda Ofiar Katynia przez aleję Ruchu Młodzieży Niezależnej, ul. J. Piłsudskiego, ul. Górczyńską, ul. L. Okulickiego do ul. Szarych Szeregów wraz z siecią trakcyjną. Prace projektowane obejmować będą też przebudowę nawierzchni jezdni w rejonie budowy planowanego torowiska w zakresie niezbędnym do uzyskania prawidłowych parametrów technicznych, przebudowę istniejących zjazdów, przejazdów, chodników i sieci uzbrojenia podziemnego, przebudowę skrzyżowań z istniejącą siecią drogową w zakresie koniecznych korekt geometrii oraz robót nawierzchniowych oraz budowę przystanków tramwajowych wraz z projektem zasilania Systemu Informacji Pasażerskiej.

Przebudowa ul. Chrobrego

Przebudowa ul. Chrobrego oraz Mieszka I na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Roosevelta obejmuje nie tylko przebudowę torowiska, ale również drogi oraz całą infrastrukturę towarzyszącą, w tym między innymi kompleksową przebudowę deptaka miejskiego, która zmieni znacząco jego obecny wizerunek. Przebudowa oprócz poprawy stanu technicznego torowiska oraz drogi ma również uporządkować przestrzeń oraz stworzyć ją bardziej funkcjonalną i przyjazną dla mieszkańców.

Prace projektowe obejmować będą między innymi: przebudowę drogi na ul. Chrobrego na odcinku od ul. Sikorskiego do ul. Borowskiego oraz ul. Mieszka I na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta, w tym przebudowę deptaka miejskiego na odcinku ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do ul. Borowskiego, przebudowę torowiska wraz z odwodnieniem, przebudowę sieci trakcyjnej z uwzględnieniem braku możliwości montażu sieci do budynków, wykonanie projektu przebudowy/modernizacji obiektu mostowego w ciągu rzeki Kłodawki, przebudowę istniejących zjazdów, przejazdów, chodników i sieci uzbrojenia podziemnego, wykonanie projektu budowy/przebudowy/remontu kanalizacji deszczowej, przebudowę skrzyżowań z istniejącą siecią drogową w zakresie koniecznych korekt geometrii oraz robót nawierzchniowych, budowę i/lub przebudowę przystanków tramwajowych wraz z projektem zasilania Systemu Informacji Pasażerskiej oraz monitoringu, przebudowę przejść dla pieszych i dojść do przystanków komunikacji zbiorowej oraz dostosowanie przejść dla osób niepełnosprawnych, w tym niedowidzących.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości