Wiadomości

Miasto przygotowane do nadejścia zimy [film]

28 listopada 2017, 10:34, ak
fot. Marcin Kluwak
Po raz pierwszy w Gorzowie usuwaniem skutków zimy będzie zajmowała się miejska spółka. Utrzymaniem będzie objętych prawie 300 kilometrów dróg w mieście, które podzielone będą na 8 stref. Jak podkreślają pracownicy, spółka Inneko RCS jest bardzo dobrze przygotowana.

Wiele razy w Gorzowie mieliśmy do czynienia z intensywnymi opadami śniegu, które po prostu paraliżowały ruch w mieście. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce 11 stycznia 2017 roku, kiedy nawet pługopiaskarka nie dawała rady z podjechaniem pod górkę. To wszystko dawało powody mieszkańcom miasta do narzekania na brak działań przy odśnieżaniu.

Wówczas zimowym utrzymaniem dróg zajmowała się prywatna firma. Teraz, po raz pierwszy ze skutkami zimy walczyć będzie miejsca spółka Inneko RCS. Jak przyznają pracownicy firmy, są bardzo dobrze przygotowani do nadejścia zimy.

- Aby zapewnić satysfakcjonujący poziom obsługi oraz zapewnić ciągłość i stabilność procesu przy łagodzeniu skutków zimy posiadamy zespół złożony łącznie z 30 pracowników. Z racji tego, iż monitorujemy 24 godziny na dobę sytuację pogodową oraz współpracując ze stacjami meteo w zakresie prognoz pogodowych, jesteśmy gotowi reagować z wyprzedzeniem. Staramy przygotować się do działań łagodzących ewentualne opady śniegu oraz innych zjawisk atmosferycznych – opowiada Michał Słoma, specjalista ds. logistyki, koorynator działań Inneko RCS.

Ankieta

Jak oceniasz walkę drogowców ze skutkami zimy w poprzednich latach?

Pamiętajmy, że podczas ataku zimy drogowcy nie są w stanie usunąć całego śniegu, jaki gromadzi się na ulicach i chodnikach, ich zadaniem jest łagodzenie skutków zimy.
  • bardzo dobrze, ulice były przejezdne13.1%
  • dobrze, choć nie wszystkie ulice były odśnieżone28.57%
  • przeciętnie, dużo ulic było nieodśnieżonych27.38%
  • źle, nie odbywało się to sprawnie30.95%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 252

Miejska spółka posiada w pogotowiu 10 pługopiaskarek oraz ładowarkę do załadunku środków chemicznych. Ponadto mają zabezpieczone 2,5 tysiąca ton soli oraz 48 ton chlorku wapnia, który będzie wykorzystywany w sytuacji znacznego obniżenia temperatury.

Przed Inneko RCS nie lada wyzwanie, ponieważ łączna długość dróg objętych utrzymaniem zimowym to około 290,56 km. Istotne jest to, że miasto zostało podzielone na 8 stref, a drogi zostały podzielone na standardy (1p - pierwszy podwyższony - drogi tranzytowe; 1z - pierwszy zwykły - drogi wpływające w znaczący sposób na możliwość dojazdu do dróg tranzytowych; 2 - drugi - drogi komunikacyjne między osiedlami osiedlami; 3 - trzeci - drogi osiedlowe).

Trzeba pamiętać, że pługopiaskarki zajmą się w pierwszej kolejności odśnieżaniem dróg tranzytowych, a dopiero później tymi o niższym standardzie. - Konkretne czasy na usunięcie śniegu od momentu zakończenia opadów śniegu zależą głównie od standardów danych dróg. Przykładowo czas na usunięcie śniegu na drodze ujętej standardem 1 podwyższonym wynosi do 4 godzin – podkreśla Michał Słoma z Inneko RCS.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości