Wiadomości

Padający śnieg sparaliżował Gorzów [film i zdjęcia]

11 stycznia 2017, 18:42, aw
fot. Anna Warchoł
Intensywne opady śniegu w środowe popołudnie spowodowały, że warunki na gorzowskich drogach są fatalne. Problemy z przejazdem kierowcy napotkają na wielu ulicach. Na trasę wyjechało 13 pługopiaskarek.

Wystarczyło kilkadziesiąt minut intensywnych opadów śniegu, a Gorzów stał się miastem praktycznie nie do przejechania.

Większość ulic jest po prostu zasypana, a kierowcy mają ogromne problemy poruszaniem się po mieście. Padający śnieg dosłownie sparaliżował aleję księdza Andrzejewskiego (aleję Odrodzenia). W połowie drogi pod górę utknęła pługopiaskarka, która spowodowała ogromne korki.

Problemy z podjazdem mają również samochody ciężarowe. Niektóre z nich zatrzymały się już na ul. Roosevelta i blokują prawy pas. To sprawia, że zatory tworzą się już na ul. Słowiańskiej, Mieszka I czy Kosynierów Gdyńskich.

Problemy z przejezdnością są również na Górczyńskiej, Pomorskiej, Al. Konstytucji 3 Maja, Podmiejskiej czy Olimpijskiej.

Śniegu może spaść nawet do 20 centymetrów. Jak informuje firma Eneris Surowce, która jest odpowiedzialna za odśnieżanie ulic Gorzowa – na trasy wyruszyło 10 pojazdów przewidzianych w kontrakcie oraz 3 dodatkowych, aby zapewnić przejezdność dróg.

- Oczywiście, usuwanie śniegu, zwłaszcza przy opadach, będzie trwało pewien czas, tak więc apeluję o cierpliwość oraz ustępowanie pierwszeństwa pługopiaskarkom. Działamy przez całą noc, bo nad ranem prognozy przewidują marznący deszcz – podkreśla Bartosz Lewicki z firmy Eneris Surowce.

Z kolei Miejski Zakład Komunikacji informuje, że ze względu na intensywne opady śniegu występują opóźnienia w funkcjonowaniu komunikacji autobusowej. Ponadto w związku z sytuacją na drogach mogą wystąpić problemy z dojazdem autobusów do miejscowości podmiejskich.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/9 Zasypany Gorzów

1/9 Zasypany Gorzów

2/9 Zasypany Gorzów

2/9 Zasypany Gorzów

3/9 Zasypany Gorzów

3/9 Zasypany Gorzów

4/9 Zasypany Gorzów

4/9 Zasypany Gorzów

5/9 Zasypany Gorzów

5/9 Zasypany Gorzów

6/9 Zasypany Gorzów

6/9 Zasypany Gorzów

7/9 Zasypany Gorzów

7/9 Zasypany Gorzów

8/9 Zasypany Gorzów

8/9 Zasypany Gorzów

9/9 Zasypany Gorzów

9/9 Zasypany Gorzów

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości