Wiadomości

Na ścieżce mieszkańców stanie blok

8 listopada 2017, 12:13, ak
fot. czytelnik
Mieszkańcy bloków przy ul. Matejki na skarpie martwią się, że ich droga na skróty do przejścia dla pieszych została odcięta przez metalowy płot. Niestety ta sytuacja się nie zmieni, ponieważ działka należy do prywatnego inwestora, który planuje w tym miejscu budowę bloku.

Do naszej redakcji gorzowianin.com zwrócił się czytelnik, który opisał problem mieszkańców przy ul. Matejki w Gorzowie. Od poniedziałku tzw. „górka”została odgrodzona metalowym płotem i wydeptane przez mieszkańców ścieżki i te wyłożone płytami betonowymi zostały odcięte od przejścia dla pieszych do ul. Kruczkowskiego.

- Było to jedyne dojście dla ludzi z osiedla poruszających się na wózkach oraz matek z wózkami między innymi do kościoła czy na autobus. Teraz osoby które będą się chciały udać na ul. Matejki w kierunku ul. Kosynierów Gdyńskich będą musiały skorzystać ze schodów przy ul. Fredry. Schody te są w tak fatalnym stanie, że aż dziw, że do tej pory nie zostały zamknięte. To tylko kwestia czasu kiedy dojdzie tam do tragedii, a szczególnie w zbliżającym się okresie zimowym, gdzie często nie są nawet odśnieżone. Aby ominąć przeszkodę trzeba przejść ponad 400 metrów – opisuje problem czytelnik.

Postanowiliśmy sprawdzić dlaczego teren został ogrodzony płotem, a mieszkańcy nie mogą już korzystać ze skrótu. Okazało się, że jest to działka należąca do prywatnego inwestora, firmy Dom-Budnex która w tym miejscu planuje budowę bloku mieszkalno-usługowego.

Jak zdradza kierownik budowy, obecnie rozpoczęły się prace przygotowujące teren do inwestycji. Natomiast właściwe roboty ruszą w 2018 roku. Na skarpie przy ul. Matejki powstanie 3-piętrowy blok, w którym na parterze budynku będą mieściły się lokale usługowe, będzie też garaż podziemny. Natomiast mieszkania będą miały powierzchnię od 40 metrów kwadratowych do apartamentów o powierzchni 86 metrów kwadratowych z windą.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla mieszkańców pobliskich bloków. Budynek, który tam powstanie będzie miał na wysokosci klatki "B" szerokie około 3-metrowe przejście. Dzieki temu mieszkańcy bloków przy Matejki będą mogli bez problemu dotrzeć np. do pobliskiego kościoła. Dodatkowo, miasto ma w planach przebudowę i budowę schodów i chodnika przy ul. Matejki i Fredry.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości