Wiadomości

Poziom Warty w Gorzowie wciąż rośnie

4 listopada 2017, 13:27, ak
fot. Anna Kluwak
Od kilku dni w Gorzowie obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe, które wprowadził prezydent Jacek Wójcicki. Sytuacja na rzece nie poprawia się i do przekroczenia stanu alarmowego brakuje kilkunastu centymetrów.

Pogotowie przeciwpowodziowe zostało ogłoszone przez prezydenta Jacka Wójcickiego we wtorek 31 października. Wtedy poziom rzeki Warty wynosił 406 cm. Warto podkreślić, że poziom ostrzegawczy dla Gorzowa wynosi 380 centymetrów, a stan alarmowy – 440 cm.

W ciągu kilku dni sytuacja na rzece pogorszyła się i w sobotę 4 listopada na godz. 12.50 wodowskaz pokazywał aż 426 cm, czyli zaledwie 14 cm poniżej stanu alarmowego.

Urzędnicy uspokajają i podkreślają, że miastu nic nie zagraża i wały przeciwpowodziowe są w bardzo dobrym stanie. Tylko w październiku wały zostały sprawdzone dwukrotnie.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana, a służby przygotowane do działania – uspokaja Jarosław Żółtowski, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Problem wysokiego poziomu wody widoczny jest nie tylko na nadwarciańskich bulwarach, ale również na podgorzowskich polach i łąkach, gdzie rolnicy mają problem z wypuszczeniem na zalane pastwiska krów czy koni.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości