15 lat za uduszenie Magdy podczas seksu

10 października 2017, 13:06, red
fot. archiwum
Sąd Okręgowy w Gorzowie skazał 28-letniego Piotra F. za zabicie 18-letniej Magdy podczas seksu. Mężczyzna przyznał się do winy i najbliższe 15 la spędzi w więzieniu.

Wszystko działo się w sobotni wieczór 28 maja 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą. 18-letnia Magda wyszła po godz. 20 ze swojego domu i już do niego nie wróciła. W niedzielę po godz. 9 jej ciało zostało odnalezione w krzakach przy ul. Narutowicza. Sekcja zwłok wykazała, że dziewczyna została uduszona. Na szyi i głowie miała zasinienia i małe rany.

Śledztwo pozwoliło dotrzeć do 28-letniego Piotra F., znajomego ofiary. Jak się okazało, dziewczyna została zabita w łóżku, podczas kontaktu seksualnego. Kiedy Piotr F. zorientował się, że leżąca w łóżku Magda nie żyje, postanowił ubrać dziewczynę i wynieść jej ciało ze swojego domu. Zwłoki 18-latki położył pod pobliskimi krzakami. Zrobił to, aby uniknąć odpowiedzialności. Następnie próbował zacierać ślady w swoim mieszkaniu.

Piotr F. Przyznał się do winy i uduszenia Magdy. Jak podaje Gazeta Lubuska prokurator wnioskował o 15 lat więzienia dla mężczyzny. Ostatecznie sędzia przychylił się do wniosku prokuratora i Piotr F. spędzi najbliższe 15 lat za kratami. 

Obrońcy Piotra F. zapowiadają apelację. - Nie zgadzmy się z wyrokiem i będziemy pisać o uzasadnienie tego wyroku. Od samego początku postępowania, w naszej ocenie czyn oskarżonego powinien być kwalifikowany jako nieumyśle spowodowanie śmierci, a nie zabójstwo. Jeżeli będziemy składać apelację, to na pewno z wnioskiem o przekwalifikowanie czynu - komentuje Sebastian Duliniec, obrońca Piotra F. 

Według kodeksu karnego za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi od 3 do 5 lat więzienia.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości