Wiadomości

Napadł z bronią na Żabkę. Rusza proces 20-latka

3 października 2017, 11:32, ak
Pod koniec sierpnia do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu Łukaszowi G., który napadał na sklepy spożywcze. Mężczyzna odpowie za dwa rozboje i dwie próby usiłowania rozboju. Pierwsza rozprawa na początku października.

Najbardziej spektakularny napad 20-latka na sklep Żabka, to ten z poniedziałku 10 kwietnia. Wtedy młody mężczyzna wszedł do sklepu przy ul. Szwoleżerów - był w okularach przeciwsłonecznych i w kapturze na głowie. Chwilę czekał na pracownicę, która była w tym czasie na zapleczu. Kiedy ta podeszła do kasy, napastnik wyciągnął broń i strzelił w kierunku lodówki z piwem.

Złodziej zażądał od kobiety wydania pieniędzy z kasy – było tam łącznie 2 tys. zł. Kiedy mężczyzna otrzymał cały utarg, wyszedł ze sklepu. Całą sytuację zarejestrowały kamery monitoringu, co ułatwiło policjantom zatrzymanie 20-letniego Łukasza G.

Jak się okazało, mężczyzna był odpowiedzialny również za próbę napadu na sklep Żabka przy ul. Obrońców Pokoju oraz na kiosk przy ul. Gwiaździstej z 5 kwietnia. A także za rozbój z 9 kwietnia w sklepie Jedynka przy ul. Kombatantów.

W czwartek 24 sierpnia do Sądu Okręgowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko 20-latkowi. - Mężczyzna ma postawione cztery zarzuty. Najpoważniejszy z nich to zarzut rozboju z życiem niebezpiecznego narzędzia. Obecnie oskarżony przebywa w areszcie, gdzie czeka na rozpoczęcie procesu. Grozi mu do 15 lat więzienia – komentuje sędzia Arleta Wawrzynkiewicz, rzecznik Sądu Okręgowego w Gorzowie.

Pierwsza rozprawa 20-letniego Łukasza G. zaplanowana jest na czwartek 5 października w Sądzie Okręgowym w Gorzowie.  

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości