Wiadomości

Próbował ukraść pieniądze, dostał zeszytem po głowie

5 kwietnia 2017, 19:54, aw
fot. czytelnik
W środowe popołudnie na gorzowskim Manhattanie doszło do usiłowania rozboju w Żabce. Mężczyzna wtargnął do sklepu i użył gazu wobec ekspedientki, a następnie uciekł.

Informację o zdarzeniu i zdjęcia otrzymaliśmy od czytelnika na nasz numer alarmowy 515 016 102.

W środę 5 kwietnia po godz. 18 doszło do próby napadu na sklep Żabka przy ul. Obrońców Pokoju w Gorzowie. Na miejsce przyjechały cztery policyjne radiowozy oraz karetka pogotowia.

- Mężczyzna wszedł do sklepu i rozpylił gaz. Chciał ukraść pieniądze z kasy, jednak ekspedientka zachowała się wzorowo i nie dała się zastraszyć. Kobieta wzięła zeszyt, który miała pod ręką i uderzyła napastnika w głowę. Ten się przestraszył i uciekł ze sklepu – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy lubuskiej Policji w Gorzowie.

Kobiecie na szczęście nic się nie stało. Natomiast policja szuka mężczyzny. Jeżeli napastnik zostanie złapany, to za usiłowanie rozboju będzie groziło mu od 2 do 12 lat więzienia.

Jak się okazało, do podobnego zdarzenia doszło kilkadziesiąt minut wcześniej w kiosku przy ul. Gwiaździstej. Tam też młody mężczyzna miał użyć gazu wobec ekspedientki - chciał ukraść papierosy. - Również w tym przypadku nikomu nic się nie stało. Mężczyzna nic nie ukradł, spłoszony uciekł z miejsca zdarzenia. Jego również szuka policja – komentuje Maludy.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości