Wiadomości

Akademia Młodych Orłów także w Gorzowie

7 września 2017, 13:28, red
fot. Marta Liberkowska, Urząd Miasta Gorzowa
Polski Związek Piłki Nożnej dostrzegł potencjał w młodych piłkarzach z Gorzowa. Nasze miasto zostało wybrane na kolejne, w którym będzie realizowany projekt PZPN Akademia Młodych Orłów.

Akademia Młodych Orłów (AMO) to bezpłatne treningi piłkarskie dla dziewczynek i chłopców. Uczestnicy akademii są podzielenie na trzy kategorie wiekowe; Skrzaty (6-7 lat), Żaki (8-9 lat) oraz Orliki (10-11 lat). Treningi odbywają się w szesnastoosobowych grupach, a do każdej są przydzieleni dwaj trenerzy. Każdy z uczestników AMO otrzymuje sprzęt sportowy firmy Nike, dzięki czemu młodzi adepci futbolu mogą poczuć się tak, jak profesjonalni piłkarze.

W czwartek 7 września miejskie obiekty, gdzie będą odbywały się treningi, odwiedził wiceprezes związku Jan Bednarek. - Z Gorzowem wiążemy ogromne nadzieje. Jeśli poziom młodych piłkarzy jest zbliżony do stopnia starań miasta w przygotowanie odpowiedniej bazy dla zawodników, to jestem spokojny o los piłki nożnej w regionie – powiedział wiceprezes PZPN Jan Bednarek, który do Gorzowa przyjechał specjalnie, by osobiście obejrzeć obiekty, gdzie będą realizowane treningi w ramach akademii.

W Gorzowie powstanie trzecia w naszym regionie, po Międzyrzeczu i Zielonej Górze, Akademia Młodych Orłów. To projekt szkoleniowy Polskiego Związku Piłki Nożnej. Koordynatorem gorzowskiego oddziału akademii został Artur Andruszczak.

- To będzie szkoła dla najlepszych z najlepszych, a takich w Gorzowie mamy. Szkolimy dobrze, a teraz będziemy szkolić pod dobrą marką - powiedział wiceprezydent Radosław Sujak, odpowiedzialny za realizację zadań sportowych w mieście. Gorzów od wielu lat zabiegał o zainteresowanie związku naszymi młodzikami.

Treningi w ramach Akademii Młodych Orłów będą się odbywały na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4 oraz w hali sportowej OSiR przy ul. Słowiańskiej. Te dwa obiekty oglądał wiceprezes Jan Bednarek. Boisko przy szkole ocenił jako bardzo dobrze przygotowane do realizacji zajęć z młodzieżą. Wkrótce na ogrodzeniu pojawią się logotypy PZPN, a do dyspozycji trenera będzie dodatkowy sprzęt, na potrzeby piłkarzy. Koordynatorem gorzowskiego oddziału akademii został Artur Andruszczak.

 Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości