Wiadomości

Dziewczynka cudem uniknęła śmierci?

5 września 2017, 20:13, mk
Jeden z naszych czytelników przysłał film nagrany we wtorkowe popołudnie na ulicy Piłsudskiego. Aż strach pomyśleć, co stałoby się z tą dziewczynką, gdyby o dwie sekundy później wjechała na pasy.

To nagranie z samochodowego rejestratora. Widać na nim jak samochód osobowy marki fiat zbliżający się do przejścia dla pieszych na ulicy Piłsudskiego, tuż przy aptece Cito's zwalnia i przepuszcza małą dziewczynkę. Po sekundzie przez przejście dla pieszych dosłownie „przelatuje” autobus komunikacji miejskiej, nawet nie zwalniając.

Całe zdarzenie miało miejsce około 18:15. - Gdyby weszła 2 sekundy później byłaby tragedia. Autobus nie miałby szans wyhamować. Proszę zwrócić uwagę, z jaką prędkością wjeżdża na pasy – zauważa nasz czytelnik.

Nie jesteśmy w stanie określić, z jaką prędkością jechał kierowca autobusu linii 125, ale jedno jest pewne. Widząc pojazd, który ustępuje pierwszeństwa, czyli zwalnia przed przejściem dla pieszych, powinien chociaż zwolnić. W tym przypadku o żadnym hamowaniu nie ma mowy, a dziewczynka cudem uniknęła śmierci.

AKTUALIZACJA

Nagranie z samochodowej kamery obejrzeli policjanci z wydziału ruchu drogowego i ocenili zachowanie kierowcy autobusu MZK. - Mogę powiedzieć jedno, zachowanie kierowcy autobusu jest naganne. W takiej sytuacji powinien bezwzględnie zatrzymać się przed przejściem dla pieszych. Nie ma możliwości wymijania i wyprzedzania drugiego pojazdu na pasach, tym bardziej w przypadku kiedy inny pojazd zatrzymał się, aby przepuścić osobę pieszą. Oczywiście dziewczynka nie powinna przejeżdżać rowerem na pasach i w takim wieku powinna być pod opieką rodziców - komentuje Marek Waraksa, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości