Co z parkingiem i toaletą na przystanku Gorzów Wschodni?

1 września 2017, 13:35, ak
Przy przystanku kolejowym Gorzów Wschodni nie ma toalety publicznej oraz parkingów z prawdziwego zdarzenia. Władze miasta zapowiadają, że w przyszłym roku jest szansa na budowę miejskiego szaletu, ale o parkingach można póki co zapomnieć.

Obecnie przystanek kolejowy Gorzów Wschodni jest głównym centrum przesiadkowym dla pasażerów podróżujących pociągami. Dlatego też to miejsce powinno być jak najbardziej przyznaje dla osób z niego korzystających.

Radni Prawa i Sprawiedliwości zwrócili się do prezydenta Gorzowa z uwagą, że w okolicach stacji nie ma miejskiej toalety oraz parkingów z prawdziwego zdarzenia. Te miejsca parkingowe znajdujące się w pobliżu nie nadają się praktycznie do użytkowania, zwłaszcza w deszczowe dni – kiedy głębokie wyrwy wypełniają się wodą. Natomiast co do toalety, jest to duże nieudogodnienie dla pasażerów, którzy często muszą dłużej czekać przez spóźniające się pociągi.

Co na to wszystko gorzowski magistrat? - W celu pilnego załatwienia problemu w zakresie braku toalety w pobliżu przystanku kolejowego, wydział gospodarki komunalnej i transportu publicznego chciał ustawić w sąsiedztwie stacji toaletę przenośną toi-toi. Jednak sanepid nie wyraził na to zgody, wskazując na konieczność wyposażenia toalety publicznej w dostęp bieżącej wody oraz możliwość odprowadzania ścieków – komentuje Artur Radziński, wiceprezydent Gorzowa.

Dlatego też władze Gorzowa postanowiły, że w okolicach przystanku Wschodniego zostanie wybudowany szalet miejski. W tym celu trzeba będzie przeprowadzić pełny proces inwestycyjny. W ramach projektu budżetu na 2018 rok podjęte zostaną starania, aby zabezpieczyć środki finansowe na opracowanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja montażu toalety uzależniona będzie od środków finansowych na ten cel w 2018 roku lub w latach kolejnych.

Niestety co do parkingów, to nie ma szans, aby obecne tereny gdzie pasażerowie zostawiają auta zostały wyrównane i utwardzone. - Z uwagi na plany miasta w kolejnych latach w zakresie budowy na terenach, gdzie obecnie parkują samochody kolejnego etapu tzw. trasy alternatywnej oraz Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu, nie jest możliwe i uzasadnione ekonomicznie prowadzenie gruntownych przebudów obecnego stanu nawierzchni – tłumaczy Radziński.

Magistrat będzie prowadził wyłącznie doraźne race wyrównawcze na terenie bezpośrednio za peronem w stronę ul. Teatralnej oraz na placu sąsiadującym z terenem przyszpitalnym w ramach całościowego wyrównania nawierzchni i częściowego dosypania kruszywa. Oczywiście, jeżeli będą na to pieniądze. A koszt przeprowadzenia takich prac to około 60 tys. zł. Obecnie jednak nie ma na to środków w budżecie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości