Rusza remont ul. Wróblewskiego

31 sierpnia 2017, 15:50, Anna Kluwak
fot. Anna Kluwak
W piątek rozpoczną się prace związane z przebudową ul. Wróblewskiego w Gorzowie. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni i chodników oraz zatoki parkingowe.

Na ten remont mieszkańcy ul. Wróblewskiego i przyległych ulic czekali wiele lat. W końcu, w piątek 1 września w godzinach porannych ruszą pierwsze prace związane z przebudową drogi.

Ulica Wróblewskiego zostanie wyremontowana na odcinku 850 metrów od skrzyżowania z ul. Górczyńską do budynku nr 37 w okolicach poczty. Pracami zajmie się firma Eurovia Polska z Bielan Wrocławskich, która wygrała przetarg. Inwestycja ma kosztować 1,856 mln zł.

Roboty będą podzielone na etapy. Na początek wykonawca zajmie się wymianą krawężników oraz przebudową chodników oraz miejsc parkingowych i budową zatok postojowych w rejonie żłobka i przedszkola.

Dlatego też na odcinkach ok. 50 m ruch pojazdów będzie odbywał się wahadłowo. Wygrodzenia jezdni będą przesuwane adekwatnie do postępu prac. Piesi zaś będą kierowani na chodnik na drugiej stronie ulicy. Natomiast kolejny etap przebudowy obejmie wymianę nawierzchni. O utrudnieniach i zmianie w organizacji ruchu będziemy jeszcze informować.

Według umowy, firma będzie miała trzy miesiące na ukończenie prac. Tym samym nowo wyremontowaną ul. Wróblewskiego powinniśmy przejechać na początku listopada.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x