Docelowa baza LPR pod koniec 2018 roku

1 sierpnia 2017, 11:03, ak
fot. Anna Kluwak
Lotnicze pogotowie ratunkowe przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na budowę docelowej bazy przy szpitalu w Gorzowie. Niestety inwestycja ma już pół roku poślizgu.

Oficjalne otwarcie tymczasowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego odbyło się 22 listopada 2016 roku. Wtedy też zapowiadano, że budowa tego docelowego obiektu ruszy na początku 2017 roku. Niestety firma projektowa odstąpiła od umowy i LPR musiało przygotować nowy przetarg.

Dopiero 10 marca podpisano umowę z nowym projektantem, który zajął się wykonaniem niezbędnej dokumentacji i uzyskaniem pozwolenia na budowę.

- Cały czas oczekujemy na uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę. Jednak myślę, że na przełomie sierpnia i września uzyskamy tę decyzję i będziemy mogli ogłosić przetarg na wybranie wykonawcy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to do końca grudnia 2017 roku przetarg powinien być rozstrzygnięty – komentuje Justyna Sochacka, rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Tym samym termin oddania docelowej bazy LPR do użytku przesuwa się co najmniej o pół roku. Według obecnego harmonogramu – zakończenie prac planowane jest na grudzień 2018. Przypominamy, że początkowo obiekt miał być gotowy w czerwcu 2018 roku. Budowa bazy w Gorzowie Wielkopolskim ma kosztować około 6 mln i będzie współfinansowana z budżetu miasta Gorzowa oraz z urzędu marszałkowskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x