Wiadomości

Deptak za 50 milionów złotych

27 lipca 2017, 12:00, red
fot. Anna Kluwak
Do końca listopada 2018 roku ma zostać ukończona budowa deptaka przy Sikorskiego. Miasto chce wydać na tę inwestycję 50 milionów złotych. Problem jednak w tym, że za takie pieniądze nikt nie chce podjąć się tego zadania.

O otwarciu oferta na przebudowę ulicy i torowiska tramwajowego w ciągu Warszawskiej i Sikorskiego pisze branżowy portal transport-publiczny.pl Jak czytamy, przebudową ma zostać objęte torowisko tramwajowe w ciągu Sikorskiego i Warszawskiej na odcinku od Cichońskiego do pierwszej zwrotnicy za Dworcową, a także od ul. Sikorskiego 54 do pierwszej zwrotnicy za ul. Jancarza. W ramach przebudowy układu drogowego powstanie małe rondo na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja i Orląt Lwowskich. Istniejący pomnik Mickiewicza ma zostać przesunięty poza rondo. Co więcej, odcinek Sikorskiego od Chrobrego do Pionierów zostanie zamieniony w deptak (z dopuszczeniem ruchu autobusowego po torowisku).

Do gorzowskiego magistratu wpłynęło 6 ofert i wszystkie przekraczają założony budżet. - Najtańszą ofertę złożyła Trakcja PRKiI, opiewająca na kwotę 55,748 mln zł brutto. Po piętach Trakcji depcze Balzola z kwotą 55,917 mln zł brutto. ZUE jest gotowe zrealizować zamówienie za 63,487 mln zł brutto, Eurovia Polska za 64,547 mln zł brutto, a Budimex za kwotę 65,067 mln zł brutto. Najdrożej wypada Aldesa z kwotą 70,866 mln zł brutto. Wszyscy oferenci zaproponowali 60-miesięczny okres gwarancji – czytamy na stronach portalu.

Jak widać, najtańsza oferta przekracza możliwości finansowe miasta o prawie 6 milionów złotych a najdroższa o ponad 20 milionów. Władze negocjują z wykonawcami, ale mało prawdopodobne jest, aby któraś z firm chciała obniżyć swoje wymagania finansowe. Wszystko więc wskazuje na to, że przetarg zostanie unieważniony.

Prace na Sikorskiego i Warszawskiej miałyby rozpocząć w ciągu 14 dni od zawarcia umowy, a cała inwestycja ma zostać wykonana najpóźniej do 30 listopada 2018 r.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości