Nawet 2 godziny stania na S3

29 lipca 2017, 11:32, ak
Kolejny weekend, więc droga ekspresowa S3 pod Gorzowem jest ponownie zakorkowana. Zator na ekspresówce tworzył się od godzin porannych i przed południem sięgał blisko 10 km.

Korki na trasie S3 tworzyły się w sobotę 29 lipca już od godz. 8 rano. Kierowcy stali już na 92 km drogi ekspresowej od strony Skwierzyny w kierunku Gorzowa.

Im bliżej południa, tym korek robił się większy. O godz. 11.30 korek miał już prawie 10 km, a kierowcy którzy się w nim znaleźli muszą odstać nawet 2 godziny. W związku z tą sytuacją Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ustawiła w okolicach Skwierzyny tablice zmiennej treści, które ostrzegają o zatorze i zalecają objazd drogami alternatywnymi.

Pomimo tablic informacyjnych, kierowcy jadący z południa Polski i tak wybierają trasę S3, aby dotrzeć nad morze. Inną sprawą jest to, że wystarczy skorzystać z map Google, które pokazują natężenie ruchu i podpowiadają, którą drogę wybrać, aby nie stać w korku. Niestety kierowcy z założenia wybierają S3, nawet jeżeli wiedzą o tym, że jest korek. Niektórzy twierdzą, że wolą postać na ekspresówce, niż „tłuc” się przez wioski.

Taka sytuacja na drodze ekspresowej będzie do końca wakacji, ponieważ dopiero we wrześniu zostanie w całości oddana druga nitka trasy S3.

Aktualizacja godz. 13:15 Jak informują nasi czytelnicy, policja zamknęła całowicie drogę S3 na odcinku Skwierzyna - Gorzów. Kierowcy kierowani są drogami alternatywnymi - 24 i 22 lub starą DK nr 3 przez Deszczno. Na tych drogach już utworzyły się korki.Tłoczno jest przy wjeździe na S3 w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->