Wiadomości

Nowe wnioski na 500 plus

28 lipca 2017, 12:29, red
fot. Marcin Kluwak
Już od 1 sierpnia można składać wnioski na świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, a zwłaszcza nowe wnioski, związane z programem 500 plus. Gorzowskie Centrum Pomocy Rodzinie z tego powodu w sierpniu i we wrześniu wydłuża godziny urzędowania do godziny 17.00 i uruchamia punkty przyjęć w galeriach handlowych.

Od tego roku wnioski na świadczenia rodzinne można składać już od 1 sierpnia. To istotna zmiana, bo przez wiele lat przyjmowaliśmy je dopiero od września – powiedziała Beata Kulczycka, dyrektor Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie.

Dotychczasowe świadczenia z programu 500 plus obowiązują do 30 września 2017 roku. Aby otrzymywać 500 zł po tym terminie, trzeba złożyć nowy wniosek.

Rodziny, które dzisiaj otrzymują pieniądze w ramach programu 500 plus będą musiały złożyć wnioski o przyznanie tych świadczeń w kolejnym okresie, który rozpoczyna się 1 października 2017. Przyznane dotychczas świadczenie wypłacane będą do 30 września 2017. Kolejne "rozdanie" rozpocznie się 1 października, a wniosek można składać już od 1 sierpnia.

W ramach programu Rodzina 500 plus rodzice otrzymują 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie dla pierwszego lub jedynego dziecka.

Wnioski można składać drogą elektroniczną (bankowość internetowa, e-puap, email) lub osobiście, w Dziale Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego GCPR na ulicy Teatralnej 26 (w sierpniu i we wrześniu od poniedziałku do piątku od godziny 7.30 do 17.00).

W sierpniu GCPR uruchomi dodatkowe punkty przyjęcia wniosków na świadczenia z programu 500+ w galeriach handlowych: Askana i Manhattan. Punkty będą otwarte codziennie od godziny 13.00 do 18.00, będą przyjmować wnioski tylko na drugie i kolejne dziecko.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości