Jak podaje transport-publiczny.pl przetarg dotyczy przebudowy dworców w takich miejscowościach jak – Nowy Tomyśl, Palędzie, Rzepin, Świebodzin, Witnica, Zbąszyń. Zamówienie na wybór wykonawcy dokumentacji projektowej podzielone jest na sześć części, oddzielnie dla każdego z dworców. Termin składania ofert mija 7 sierpnia, a jedynym kryterium jest cena.
Zakres planowanych prac przewiduje przebudowę obiektu, zmianę w zagospodarowaniu działki i dostosowanie dworca do potrzeb osób niepełnosprawnych. Cała dokumentacja ma powstać w terminie do 36 tygodni od zawarcia umowy.
Dworzec w Witnicy leży przy linii 203 relacji Tczew – Kostrzyn. Obiekt powstał w1857 roku i jest objęty ochroną konserwatorską. Budynek jest dwukondygnacyjny, z dachem dwuspadowym o niskim nachyleniu. Bryła składa się z dwóch części: od zachodu część parterowa, od wschodu część dwukondygnacyjna.
Ze względu na istnienie przejścia przez tory od strony szczytowej budynku planuje się przeniesie głównego wejścia na ścianę szczytową dworca i ewentualną jej aranżację w formie częściowej witryny. W związku z tym zostanie wyburzona klatka schodowa prowadząca na piętro. We wschodniej części bryły, w sąsiedztwie dojścia na perony, zostaną umieszczone funkcje dworcowe z poczekalnią, toaletą oraz pomieszczeniami kasy biletowej. Poczekalnia będzie zajmowała powierzchnie w centralnej części dworca prowadząc, w formie wewnętrznego ciągu komunikacyjnego, do zewnętrznej zamykanej poczekalni urządzonej w parterowej części budynku.
W obrębie parterowej części przewiduje się lokalizację stojaków na rowery i dodatkowego wejścia. Pozostała część parteru oraz całe piętro będzie przeznaczona na funkcje dla najemców zewnętrznych. Poddasze zostanie wyłączone z użytkowania, a piwnice zasypane. Na zewnątrz przewiduje się podniesienie poziomu chodnika do poziomu parteru od strony poczekalni wewnętrznej i zewnętrznej lub wykonanie ramp. Obiekt byłych toalet (na wschód od dworca) zostanie przekształcony na wiatę śmietnikową. Przewiduje się, że obiekty gospodarcze na zachód od dworca kolejowego zostaną wyburzone. Jeśli nie zgodzi się na to konserwator to mogą one zostać przekształcone w zamykaną wiatę na rowery (ew. budynek techniczny).
Wykonawca dokumentacji projektowej będzie też pełnić nadzór autorski nad realizacją prac. PKP SA zakładają, że roboty budowlane przy przebudowie dworca rozpoczną się najpóźniej w marcu 2019 roku i potrwają 28 miesięcy od momentu zawarcia umowy z wykonawcą robót budowlanych.
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |