Nowe ścieżki rowerowe gotowe jesienią

20 lipca 2017, 09:43, ak
fot. Marcin Kluwak
„System ścieżek rowerowych w Gorzowie” to program dzięki któremu w naszym mieście w ciągu 2017 i 2018 roku powstanie łącznie ponad 4,5 km całkowicie nowych dróg rowerowych, a 2,9 km ścieżek doczeka się przebudowy. Na realizację tych inwestycji miasto wyda ponad 5,3 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 4,5 mln zł.

Jeszcze w tym roku prace zostaną przeprowadzone przy ul. Szczecińskiej i Podmiejskiej. Jeżeli chodzi o ul. Szczecińską, to tam powstanie zupełnie nowa ścieżka rowerowa od granic miasta do skrzyżowania z ul. Mosiężną. Z kolei na Podmiejskiej ścieżki rowerowe zostaną przebudowane po obu stronach jezdni na odcinku od ronda Sybiraków do ulicy Podmiejska Boczna

Gorzowski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wybór wykonawcy prac. Firma, która wygra przetarg będzie miała za zadanie wybudowanie przy ul. Szczecińskiej 1525 metrów trasy dla rowerzystów. Ścieżka ma być dwukierunkowa o szerokości 2 metrów, natomiast w niektórych miejscach jednokierunkowa o szerokości 1,5. Oczywiście trakt rowerowy będzie miał nawierzchnię asfaltową. Oprócz ścieżki, zostanie wybudowany również chodnik. Natomiast przy ul. Podmiejskiej będą to poprawki kosmetyczne i wymiana nawierzchni z kostki brukowej.

Firmy mogą składać swoje oferty do 4 sierpnia do godz. 10. Natomiast umowa z wykonawcą zostanie podpisana w ciągu miesiąca od ostatecznego składania ofert. Obie ścieżki rowerowe - zarówno przy ul. Podmiejskiej, jak i Szczecińskiej mają być gotowe do 30 listopada 2017 roku.

Dobrą wiadomością dla rowerzystów jest to, że w 2018 roku zostaną przeprowadzone prace przy ul. Piłsudskiego, Aleja Ks. Andrzejewskiego, Roosevelta oraz Kazimierza Wielkiego w zakresie budowy nowej i przebudowy istniejącej ścieżki rowerowej. A także przy ul. Walczaka, gdzie powstanie 2560 metrów nowej ścieżki rowerowej od skrzyżowania z ul. Piłsudskiego do ronda Gdańskiego.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości