Wiadomości

Kolejny etap prac przy estakadzie

15 lipca 2017, 08:54, red
fot. Anna Kluwak
Przebudowa estakady kolejowej w Gorzowie idzie pełną parą. Robotnicy zajmują się obecnie modernizacją wiaduktu nad ul. Chrobrego, natomiast w poniedziałek przystąpią do modernizacji wiaduktu po stronie wschodniej, a następnie po zachodniej.

Obecnie realizacja projektu przebudowy estakady kolejowej jest na poziomie około 30 procent. W harmonogramie prac jest modernizacja 5 wiaduktów, 2 przejazdów i przejścia podziemnego. Później będzie ułożenie nowych torów. Na peronach montaż urządzeń systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Odnowione będą wszystkie nisze i arkady estakady.

Jak widać prace idą w bardzo dobrym tempie, a w poniedziałek 17 lipca firma Intercore, która zajmuje się przebudową estakady kolejowej przystąpi do kolejnego etapu inwestycji.

Ulica Spichrzowa – odcinek wschodni

W poniedziałek rozpoczną się prace trzeciego odcinka o długości około 50 m, obejmujący nisze nr 13, 14 i 15, zlokalizowane od ul. Pionierów w kierunku ul. Herberta. Nisza nr 13 jest niszą z przejściem dla pieszych na bulwar, które zostanie zamknięte. Jednocześnie nadal zamknięty będzie pas ruchu ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Pionierów.

Po wprowadzeniu powyższej zmiany pas ruchu ul. Spichrzowej wraz chodnikiem od mostu w kierunku ul. Cichońskiego zamknięty będzie na długości ok 170 m. Ul. Spichrzowa na odcinku od ul Herberta do ul. Chrobrego funkcjonować będzie jako jednokierunkowa.

Bez zmian pozostanie organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Chrobrego – Spichrzowa – Nadbrzeżna – Most Staromiejski:

- ruch od ul. Chrobrego w kierunku Zawarcia realizowany jest z wykorzystaniem pasa ruchu do jazdy w kierunku przeciwnym (lewoskręt);

- ruch w przeciwnym kierunku (w kierunku centrum) odbywa się dwoma pasami ruchu na wprost (bez możliwości skrętu w lewo i prawo w ul. Spichrzową);

- korytarze ruchu funkcjonujące na skrzyżowaniu wytyczone są odpowiednimi tablicami kierującymi i zaporami drogowymi;

- dla jadących ul. Spichrzową od dworca PKP wprowadzony jest nakaz jazdy w prawo w ul. Nadbrzeżną i Most Staromiejski.

Ulica Spichrzowa i Nadbrzeżna – odcinek zachodni

Z kolei w środę 19 lipca rozpoczną się prace na odcinku zachodnim estakady pomiędzy ulicą Łazienki i Zaułek (nisze nr 29-31).

Prace wymagać będą zajęcia połowy jezdni ul. Spichrzowej oraz ul. Nadbrzeżnej. W obu przypadka w miejscu zwężenia jezdni obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy. W przypadku ulicy Spichrzowej odcinek jednokierunkowy wyznaczony zostanie na odcinku ok. 50 m od ul. Łazienki do ul. Zaułek z wyznaczonym objazdem dla kierunku przeciwnego od dworca PKP:

- w kierunku ul. Warszawskiej przez ul. Młyńską (wprowadzony ruchu dwukierunkowy) – Sikorskiego – Chrobrego – Jagiełły;

- w kierunku Mostu Staromiejskiego przez ul. Nadbrzeżną.

W związku z wprowadzeniem ruchu dwukierunkowego na ul. Młyńskiej wprowadzony zostanie zakaz parkowania dla obu stron jezdni (wyłączenie z użytkowania Strefy Płatnego Parkowania). Ruch na ulicy Młyńskiej będzie odbywał się dwukierunkowo do czasu zakończenia modernizacji na odcinku zachodnim oraz w trakcie wybranych etapów realizacji przebudowy ul. Sikorskiego.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości