Wiadomości

Organizacyjne zamieszanie na węźle Gorzów Północ

11 czerwca 2017, 15:46, red
fot. Anna Kluwak
Jedyny czynny wjazd na S3 w kierunku Zielonej Góry w godzinach szczytu jest całkowicie zapchany. Drogowcy co chwilę zmieniają organizację ruchu, a kierowcy stoją w korkach i nie wiedzą jak jechać.

Nie ma co ukrywać, wjechanie na S3 w kierunku Zielonej Góry jest obecnie nie lada problemem. Cały ruch od kilku miesięcy skierowany jest tylko na jeden wjazd, tuż przy Małyszynie i fabryce TPV. To, w godzinach komunikacyjnego szczytu, szczególnie wtedy, kiedy w pobliskich zakładach pracy jest zmiana doprowadza do ogromnych korków.

Kilkanaście dni temu drogowcy zmienili organizację ruchu na tym węźle, co spowodowało, że aby wjechać w kierunku Szczecina musimy przejechać przez ciasne i wciąż nieukończone rondo obok Orlenu. Żeby było mało, zmienił się też wspomniany wcześniej jedyny wjazd z Gorzowa na S3 w kierunku Zielonej Góry. Do tej pory kierowcy wjeżdżali skręcając w prawo ze Szczecińskiej. Teraz także muszą objechać całe rondo, zawrócić w kierunku Gorzowa i dopiero wjechać na „eskę”.

Dość sporym utrudnieniem dla kierowców jest też samo rondo Szczecińska – Złotego Smoka. Rondo z założenia miało upłynnić ruch, a jak twierdza nasi czytelnicy jest zupełnie odwrotnie. Droga w kierunku centrum miasta ma być w przyszłości dwupasmowa, ale rondo jest zupełnie do tego celu nieprzystosowane. - Zjazd z ronda w kierunku Gorzowa jest jednopasmowy i dopiero po jakiś 30 metrach rozszerza się na 2 pasy – pisze w wiadomości do naszej redakcji nasz czytelnik Bartosz.

O godzinie 14 przez to rondo jedzie całe „KSSSE’. Od strony Baczyny na wprost jedzie „Faurecia”, a od strony złotego smoka TPV – wyjaśnia nasz czytelnik. Według niego rondo miało rozładować korki, które były tam na skrzyżowaniu. - Jeśli zjazd z ronda w stronę Gorzowa jest jednopasmowy to wszystko znów się tam zatrzyma, bo pierwszeństwo mają ci, co są na rondzie i cała ulica Złotego smoka stoi – tłumaczy dalej. Idealnym rozwiązaniem byłyby dwa pasy ruchu w jednym kierunku. - Ci, co na wprost wylatują lewym a złotego smoka prawym i wszystko płynnie by szło – podpowiada nasz czytelnik.

Pytanie, czy nie jest już za późno na wprowadzenie takiego rozwiązania? Sprawą zainteresujemy inwestora, czyli GDDKiA oraz miasto Gorzów.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości