Wiadomości

Tegoroczne wakacje już bez korków na S3

30 maja 2017, 17:12, aw
Dobra wiadomość dla kierowców, którzy co roku w sezonie letnim stali na obwodnicy Gorzowa w kilkukilometrowym korku – do końca czerwca rozbudowa trasy S3 ma zostać zakończona.

W piątek 26 maja Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze podpisała aneks z firmą Dragados w którym został zawarty nowy termin oddania do użytku drugiej jezdni obwodnicy Gorzowa.

- Wykonawca zadeklarował w dokumencie, że w terminie do 30 czerwca 2017 roku zostaną udostępnione kierowcom dwie jezdnie obwodnicy, nowo budowana oraz stara, na której między innymi jest wymieniana warstwa ścieralna nawierzchni – komentuje Anna Jakubowska, rzecznik GDDKiA w Zielonej Górze.

Nie oznacza to jednak jeszcze zakończenia inwestycji. Ruch na dwóch jezdniach zostanie udostępniony na zasadzie tymczasowej organizacji ruchu. Prace nadal będą trwały na węzłach oraz poza ciągiem głównym, tak więc korzystanie z węzłów nie będzie możliwe w pełnym zakresie.

Z kolei do końca sierpnia powinny zostać ukończone wszystkie prace, w tym te na węzłach. - Tak, aby można było złożyć kompletny wniosek o decyzję pozwolenia na użytkowanie. Chcielibyśmy uzyskać ten dokument do 3 października 2017 roku – tłumaczy Jakubowska.

Póki co, kierowcy muszą uważać na trasie S3, ponieważ została zmieniona organizacja ruchu i zostały ustawione separatory, czyli słupki odgradzające od siebie pasy jezdni. Separatory mają przede wszystkim uniemożliwić kierowcom wyprzedzanie i zostały ustawione od węzła Gorzów Północ (Małyszyn) do mostu na Warcie. Ponadto od węzła Gorzów Zachód (Wieprzyce) do mostu na Warcie ruch odbywa się nowo wybudowano jezdnią. Z kolei stara nitka została zamknięta i tutaj wykonawca zajął się frezowaniem asfaltu. Wszystko po to, aby można było wykonać nowe oznaczenie poziome jezdni, które jest wtopione w asfalt, a nie malowane.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości