Wiadomości

Policjant kopał pijanego mężczyznę. Został ukarany [film]

1 czerwca 2017, 15:18, Anna Warchoł
Po interwencji portalu gorzowianin.com policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie wszczęli postępowanie dyscyplinarne wobec dwóch policjantów, którzy interweniowali w Kłodawie. Obaj funkcjonariusze zostaną zawieszeni, ale nie tylko.

W czwartek rano otrzymaliśmy na naszą skrzynkę nagranie policyjnej interwencji z Kłodawy, która miała miejsce tuż przy markecie Tesco w środę 31 maja o godzinie 23.

Jak relacjonował nasz czytelnik Patryk, policjanci, którzy zostali wezwani do leżącego na ziemi pijanego mężczyzny mieli go kopać. Sytuacja ta uwieczniona jest na nagraniu z telefonu komórkowego.

Na nagraniu widać jak dwóch policjantów stoi za murkiem lub płotem. W pewnym momencie jeden z nich wykonuje ruch, który wskazuje że policjant mógłby kopnąć leżącą na ziemi osobę.

Nagranie, które otrzymaliśmy od czytelnika przekazaliśmy do zespołu prasowego lubuskiej policji z prośbą o ustosunkowanie się do tego zdarzenia. Jest ciąg dalszy tej sprawy i konsekwencje dla policjatów.

- Bezpośrednio od otrzymaniu materiału od dziennikarzy portalu gorzowianin.com przekazaliśmy go do Komendanta Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Od razu rozpoczęła się kontrola Wydziału Kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji oraz rzecznika dyscyplinarnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Policjanci, którzy przeprowadzali wczoraj tę interwencję zostali wezwani na komendę. W tej chwili są przesłuchiwani - komentuje Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Zostało również wdrożona procedura dyscyplinarna wobec tych dwóch funkcjonariuszy i jeszcze dzisiaj zostaną zawieszeni w obowiązkach. - O sprawie został powiadomiony już prokurator oraz Biuro Spraw Wewnętrznych. Jeżeli potwierdzi się zbierany przez policjantów materiał dowodowy, to jeszcze dzisiaj lub jutro zostanie wdrożona procedura wydalenia ze służby policjanta, który kopał mężczyznę. Możliwe, że drugi funkcjonariusz również zostanie wydalony – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości