Wiadomości

W Deszcznie znów wykryto ptasią grypę

24 maja 2017, 23:09, Marcin Kluwak
fot. Marcin Kluwak
Jak dowiedział się portal gorzowianin.com, w Deszcznie pod Gorzowem wykryto po raz kolejny ognisko ptasiej grypy. Informacja jest potwierdzona. W godzinach porannych w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Wojewódzkiego Sztabu Zarządzania Kryzysowego.

Tak jak poprzednim razem, wokół Deszczna zostanie wyznaczona strefa zapowietrzona i strefa zagrożona. Zostaną też zamontowane maty dezynfekujące. Na chwilę obecną nie mamy informacji, które gospodarstwo jest zainfekowane, nie wiemy też o jaki drób chodzi.

Przypomnijmy, epidemia ptasiej grypy w Deszcznie wybuchła na początku grudnia 2016 roku. Podczas działań związanych z likwidacją ognisk na fermach wokół Gorzowa zagazowano łącznie 1 076 283 sztuki ptaków. To wszystko dało ponad 6 tysięcy ton martwych kur, kaczek, indyków czy gęsi. Cała akcja kosztowała budżet państwa 54 miliony złotych.

Aktualizacja 25.05.2017, godz. 10:00 - W LUW trwa posiedzenie Sztabu Zarzadzania Kryzysowego. O godzinie 10:30 podane zostaną nowe informacje. Natomiast o godzinie 14:00 służby wojewody poznają wyniki badań kolejnych próbek

TUTAJ znajdziesz nowe informacje na ten temat

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości