Miasto pozbywa się wraków

23 maja 2017, 11:27, aw
Władze Gorzowa chcą przeprowadzić pierwszą publiczną licytację pojazdów, które stały się własnością miasta. Jak się okazuje, w swojej ofercie magistrat ma po prostu pięć wraków.

Zalegające wraki na ulicach Gorzowa nie są żadną nowością. Na każdym praktycznie osiedlu znajdujemy samochody, które od dłuższego czasu nie są używane i zostały po prostu porzucone przez właścicieli, bo nie wiedzieli co z nimi zrobić.

Za to pomysł na jaki wpadł gorzowski Urząd Miasta jest dosyć zaskakujący. Otóż magistrat, chcą się pozbyć zniszczonych aut, które stały się własnością miasta i były do dyspozycji urzędników - chce je po prostu sprzedać. W ofercie jest pięć pojazdów, które są w fatalnym stanie.

I tak możemy kupić:

- Nissana primera w kombi z 2003 roku na tablicach rejestracyjnych FGW. Stan techniczny pojazdu - brak dokumentów, brak kluczyków zapłonu, opony zużyte w 70 %, uszkodzona szyba czołowa, ślady korozji pokrywy silnika, uszkodzenia powłoki lakierowanej nadwozia, zniszczona tapicerka. Cena wywoławcza 5,6 tys. zł

- Audi A3 z 1997 roku na tablicach rejestracyjnych LKR. Stan techniczny pojazdu - brak dokumentów, jeden komplet kluczyków zapłonu, niesprawny akumulator, wyciek płynów eksploatacyjnych z silnika, przerdzewiały układ wydechowy, wgniecenia i ślady korozji nadwozia, zniszczona tapicerka. Cena 2,1 tys. zł

- Audi A6 bez tablic z 2002 roku. Stan techniczny pojazdu - brak dokumentów, brak kluczyka, brak akumulatora, wyciek płynów, przerdzewiały układ wydechowy, opony zużyte, uszkodzone nadwozie, zniszczona tapicerka. Cena 5,6 tys.

- Motorower Keewy Ry8 z 2007 roku na tablicach FB. Stan techniczny pojazdu - brak dokumentów, brak kluczyków, uszkodzony akumulator, opony zużyte w 90 %, uszkodzony lakier, uszkodzony drogomierz. Cena 200 zł

- Forda focusa z 2000 roku bez tablic. Stan techniczny pojazdu - brak dokumentów pojazdu, jeden komplet kluczyków, ślady korozji i uszkodzenia nadwozia, wyciek płynów, opony zużyte w 80 %, zniszczona tapicerka. Cena 1,2 tys. zł.

Jak widać z opisu stanu technicznego, są to po prostu wraki, które obecnie są składowane na parkingu jednej z gorzowskich pomocy drogowych.

Natomiast, jeżeli ktoś zdecyduje się na kupno któregoś z pojazdów w drodze licytacji, to będzie mógł to zrobić w środę 7 czerwca. Początek o godz. 10 w sali herbowej Urzędu Miasta przy Sikorskiego


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości